Zanimljiv je bio dan na svjetskom prvenstvu u rukometu.

Srbija je u četvrtom susretu upisala tek prvu pobjedu .Susjedi su slavili nad reprezentacijom Koreje 31-29. Korejci su odigrali odlično 45 minuta, no u posljednjoj četvrtini utakmice potrošnja je došla do izražaja. Srbi su teškom mukom stigli do bodova i osigurali peto mjesto u skupini. Kang je bio sjajan sa 12 golova, Srbe je predvodio joker s klupe Vorkapić sa 7 postignutih pogodaka.

U utakmici koja je izravno odlučivala o prolazu skupine Brazil je savladao Rusiju 25-23. Almeida se razbranio,Langaro, Borges i Toledo nemilice su trpali i Brazil je na predah otišao s velikih 15-10.Ali Rusi su u nastavku odigrali čvršću obranu, Grams je razbranio, a Dibirov i Zhitnihkov su pronalazili put do brazilske mreže. Rusi su došli na 19-19, ali za potpuni preokret nisu bili sposobni. Dibirov je napravio veliku glupost namjerno gurnuvši brazilskog vratara i dobio je crveni karton.Upravo je Dibirov predvodio Ruse sa 6 pogodaka, isto je postigao i Zhitnikhov. Borges je zabio 7 za južnoameričku reprezentaciju.

Derbi dana odigrali su u prepunoj berlinskoj areni Njemačka i Francuska.Domaćini su bolje otvorili utakmicu i vodili 12-10 na poluvremenu. U drugom poluvremenu Francuzi su zaigrali bolje i bilo je neizvjesno do samoga kraja.Uspjeli su se izabranici Christiana Prokopa odlijepiti na 25-23. Minut i pol do kraja Mahe je iz sedmerca smanjio na 25-24.Nijemci su imali napad za pobjedu, ali Bohm je napravio glupost i poslao neprecizan pas.Time je dao prilku Francuzima. Tri sekunde do kraja Trikolori su imali deveterac, koji su izveli, ali im je lopta ponovo vraćena jer suci nisu dali znak.Loptu je dobio Remili, i preko Wienceka zabio za 25-25.

U skupini C Norvežani nastavljaju rešetati. Pao je i Čile 41-20.Norvežani su najefikasnija reprezentacija prvenstva sa 149 postignutih golova. Utakmica je riješena u prvom dijelu, kada su Norvežani imali plus devet. Do kraja su samo još povećali prednost. Igrač iz drugog plana Blonz zabio je osam pogodaka, jedini raspoložen kod Čileanaca bio je Eduardo Salinas sa devet golova.

Austrija je igrala 20 minuta protiv Danske i to je bilo to. Vodili su Austrijanci 7-3, nakon čega danski izbornik zove time-out.Njegovi izabranici do kraja poluvremena rade seriju 8-1 i na predah odlaze sa tri pogotka prednost.U nastavku je igrao i Hansen , i Austriji nije bilo pomoći.Danska je slavila 28-17, a Magnus Landin i Rasmus Lauge zabili su po 6 golova. Božović,Dicker i Weber zabili su po tri za poražene.

Tunis je upisao drugu uzastopnu pobjedu. Tunižani su savladali Saudijsku Arabiju 24-20. Vodio je Tunis četiri razlike na poluvremenu, i u drugom je samo sačuvao prednost. Bonghami je zabio sedam, Sanai isto toliko, ali i zaradio crveni karton. Al Abdulali je zabio pet kod poraženih.