Odigrano je 12 novih utakmica na SP-u u rukometu, a najzanimljiviji je bio susret Njemačke i Rusijae.Borbeni Rusi uzeli su bod domaćinima, odigravši 22-22.Utakmica je bila dosta tvrda, sa slabim vanjskim šutom s obje strane. Najefikasniji su bili krilni igrači Dibirov i Gensheimer sa po 8 pogodaka.

U istoj skupini Srbije je porazom od Brazila ostala na minimalnim šansama za prolaz grupe. Brazil je vodio i po 6 razlike, ali Srbi su se uspjeli vratiti.Kod rezultata 21-22 Srbija je imala nekoliko napada za izjednačenje, ali nije uspjela u tome. Brazil je na koncu slavio 24-22.Marsenić i Radivojević zabili su po pet za Srbiju, Toledo pet za brazil.

Koreja se protiv Francuske odlično držala 35 minuta, no onda su posustali.Trikolori su na kraju slavili 34-23.Remili je zabio sedam na jednog,Kang Kan isto toliko na drugoj strani.

U skupini B osim utakmice Hrvatska-Makedonija odigrane su još dvije utakmice. Japan je odigrao sjajno protiv Španjolske i na kraju je poražen 26-22.Držali su Japanci aktualne europske prvake na samo 10 golova u prvom poluvremenu.U nastavku je Crvena furija zaigrala bolje, ali Japan se držao na pristojnoj udaljenosti.Ferran Sole osam je puta zabio za Španjolsku, Tokuda sedam za Japan.

Island je upisao prve bodove pobjedom nad Bahreinom 36-18.Gunnarson je šest pogodaka zabio Bahreinu, Merza pet Islandu.

U skupini C Norveška je savladala Austriju 34-24. Norvežani izgledaju sjajno, ali nisu dosad imali jaku utakmicu. Sagosen je osam puta poentirao, Božović sedam na drugoj strani.

Tunis je također upisao prve bodove na konto na krilima Soussija, koji je zabio 8 golova.Tunižani su savladali Čile 36-30, a kod poraženih Ervin Feuchtmann i Rodrigo Salinas zabili su po 8 pogodaka.

Danci su i dalje stopostotni.Pala je slabašna Saudijska Arabija 34-22.Magnus Landin je zabio 6, Al Salem 4 na drugoj strani.

U skupini D Šveđani nisu imali problema s Angolom i slavili su 37-19.Ekdal i Zachrisson zabili su po pet na jednoj,Hebo isto toliko na drugoj strani.

Mađarska je uhvatila zalet i drugi krug.Mađari su slavili nad nezgodnim Katarom 36-30.Mate Lekai je zabio pet pogodaka, Marzo i Sinen po pet na drugoj strani.

Zanimljivu,tvrdu i grubu utakmicu odigrali su Egipat i Argentina.Faraonni su nadigrali Gaučose 22-20, a obje momčadi imale su i igrače sa crvenim kartonom.Fernandez je pet puta zabio za Argentinu,Sinen 5 za Egipat.