I drugi susret Sparsa i Zrinjskog u samo par dana pripao je sarajevskoj ekipi. Nakon što su slavili u okviru 15.kola 2.Aba lige u Mostaru, danas su u okviru bosanskohercegovačkog prvenstva slavili i u Sarajevu.Ali, za razliku od te utakmice, danas je Zrinjski odigrao puno bolje.

Zrinjski je disciplinirano odigrao prvu četvrtinu i vodio 21-18. U drugoj su podigli razinu obrambene igre, i za deset minuta primili samo 10 poena. Rezultiralo je to dvocifrenom prednošću 38-28, s kojom se otišlo na odmor. Treću dionicu bolje je odigrao Spars, i smanjio zaostatak na šest poena.Ali , u zadnjoj dionici napadačka igra Zrinjskog bila je očajna, osjetio se umor ključnih igrača i Spars je preokrenuo rezultat i slavio 67-63.

Veteran Kenan Bajramović bio je igrač odluke sa 20 poena i 9 skokova.Pratio ga je Albijanić sa double-double učinkom, 16 poena i 13 skokova.

Ramljak je kod Zrinjskog zabio 15 poena, uz osam skokova.Ljujić je ostvario double-double, 14 poena i čak 14 skokova. Naš Ivan Miličević skoro da nije odmarao.Na terenu je proveo 38 minuta i 13 sekundi, i zabio 11 poena, dodao 9 skokova i 2 asistencije.

Nakon 13 kola Zrinjski je peti s omjerom 8-5, ali isti omjer imaju i KK Mladost i KK Sloboda na mjestima ispred.Spars na drugom mjestu ima pobjedu više, a vodeći Široki Brijeg je prvi sa 10 pobjeda.