Osim utakmice Hrvatska-Japan, danas je odigrano još pet utakmica na svjetskom rukometnom prvenstvu.

U skupini B, Španjolska je savladala Island 32-25. Island se držao do rezultata 9-8, nakon čega su se Španjolci odvojili. Utakmicu je obilježilo i mnoštvo dvojbenih odluka češkog sudačkog para na štetu Islanđana, koji su stalno protestirali. Španjolci su izrotirali cijelu momčad, a najefikasniji je bio Ferran Sole sa pet pogodaka, a kod poraženih Palmarsson i Gudmundsson su zabili po pet.

U istoj skupini Makedonija je savladala Bahrein 28-23. Žilavi Bahrein se vraćao par puta na pristojan zaostatak, i na kraju je uspio izgubiti manje od 10 razlike, što je bio cilj. Lazarov je osam puta poentirao za pobjedničku momčad, Al Sayyad šest puta za Bahrein.

U skupini D Katar je nakon iznenađujućeg poraza od Angole savladao Egipat 28-23. Katar je vodio tri razlike na poluvremenu, ali Egipat se nakon deset minuta nastavka vratio i rezultat je bio 17-17. Nakon toga Katar na krilima Benalyja radi seriju 6-0 i do kraja čuva rezultat. Benaly je zabio devet pogodaka za Katar, El Ahmar 5 za Faraone.

Mađari su bili uvjerljivi protiv Angole i slavili 34-24. Nakon prvog dijela imali su plus 10, i u nastavku su dali priliku svim igračima , koji su sačuvali dvocifreno odstojanje od protivnika.Boka je zabio pet pogodaka, ali i zaradio crveni karton. Fereirra je zabio pet kod Angole.

Švedska se lakše od očekivanog obračunala s Argentincima, koji su igrali tek dvadesetak minuta. Izostao je učinak braće Simmonet i Argentinci su doživjeli pravi fijasko. Konačni rezultat je glasio 21-16, a kod Šveđana su svi nastupili, a u strijelce se nisu upisali rezervni vratar Appelgren i obrambeni specijalci Darj i Jepsson. Čak je i vratar Palicka azbio s gola na gol. Zachrisson je šest puta pogodio mrežu kod pobjednika, Fernandez pet za Gaučose.