Nakon jučerašnjih uvjerljivih pobjeda Danske nad Čileom i Njemačke nad Korejom, danas je na SP-u u rukometu odigrano još 10 utakmica.Time je okončano prvo kolo.

U skupini A Srbija i Rusija su remizirali odigravši 30-30. Izmijenjivale su se momčadi u vodstvu, u jednom momentu Srbija je imala i plus 4. Srbi su imali plus jedan i napad minut i pol prije kraja, pa su sa dvije tehničke greške dali Rusima šansu za pobjedu, koju Rusi nisu iskoristili.

Reprezentaciju Srbije predvodio je Nemanja Ilić sa 6 golova, kod Rusa veteran Dibirov je zabio 11.

Brazil je razotkrio mnogo nedostataka kod Francuske.Trikolori su uz puno muke slavili 24-22.Brazilci su vodili 20 minuta, da bi potom Francuzi preuzeli inicijativu i otišli na plus pet.Na poluvremenu je bilo 13-16, ali početkom drugog dijela izabranici Didiera Dinarta odlaze i na šest razlike.Ali Brazil se nije predavao i u 57. je došao do izjednačenja.Do kraja mnogo grešaka obje ekipe, ali Francuzi su bili spretniji i slavili pobjedu.

Toledo je zabio osam kod Brazila, Guigou i Mem su sa po šest pogodaka predvodili Francuze.

U skupini B osim utakmice Hrvatska-Island odigrane su dvije utakmice. Španjolska je sa pola gasa i puno rotacija slavila nad Bahreinom 33-23. Al Sayyad i Habib zabili su po sedam za Bahrein, kod Crvene furije sedam je dao Sole.

Makedonija je u ranom terminu slavila nad Japanom.Premda su se Azijci koliko-toliko držali, Makedonci su na krilima Lazarova upisali dva boda.Izabranici Raula Gonzaleza slavili su 39-28.Lazarov je zabio osam,Stoilov i Manaskov po sedam.Watanabe se pet puta upisao u strijelce kod Japana.

U skupini C Norveška je nadigrala Tunis 34-24.Tunis je pokušavao vratiti par puta, ali protiv totalnog rukometa Christiana Bergea nisu imalii šanse. Jaballah je pet puta poentirao kod Tunižana, Jondal je zabio devet za Norvešku.

Austrija je upisala bodove pobjedom nad Saudijskom Arabijom 29-22.Utakmicu su riješili u prvom dijelu, kada su imali šest golova viška.U drugom su držali rezultat, Saudijci su dva puta došli na minus tri, ali za nešto više nius bili sposobni.

Al Salem je postigao sedam golova za Saudijsku Arabiju,Bylik isto toliko na drugoj strani.

Skupina D donijela je neizvjesnu utakmicu Egipta i Švedske.Šveđani su vodili većinu susreta, ali upornost Egipta se skoro isplatila. Četiri minute prije kraja rezultat na semaforu je glasio 24-24, ali Šveđani su čvrstom obranom napravili seriju 3-0 i upisali pobjedu 27-24. Shebib i El Ahmar zabili su po pet kod Egipta, Nilsson i Gotfridsson po pet kod Švedske.

Angola je napravila iznenađenje pobjedom nad Katarom 24-23.Angolci su vodili i po četiri razlike, ali Katar je na krilima Berracheda i Capotea preokrenuo i dvije minute do kraja poveo 24-23.Ali raspoloženi Hebo golom i asistencijom u posljednjoj minuti donosi pobjedu reprezentaciji koja je prije prvenstva označena kao najlošija.

Hebo je zabio sedam kod Angola, Berrached šest kod momčadi Katara.

Argentinci su iznenadili Mađare uzevši im jedan bod. Mađarska je otvorila serijom 5-0, i vodila cijelo prvo poluvrijeme. U 40.minuti Argentina je preuzela vodstvo, i do kraja nijedna reprezentacija nije imala veću prednost od jednog pogotka. Na kraju je završeno 25-25.Pablo Simmonet je zabio šest za Gaučose, Balogh čak 11 kod Mađara.