Hrvatska rukometna reprezentacija u okviru HEP cupa savladala je Crnu Goru rezultatom 34-22 . Time je i osvojila HEP cup, jer Talijani nemaju apsolutno nikakve šanse.

Vidjeli smo dva lica Hrvatske. U prvom je bilo dosta lutanja, obrambeno udvajanje nije funkcioniralo, vanjski šut nismo ni pokušavali. Crnogorci su se dobro držali i na poluvremenu zaostajali samo 2 razlike.

U drugom dijelu Červar je ispremiješao karte, i dao priliku mladim igračima, i igračima koji dosad nisu dobivali puno šanse.oni su sjajno reagirali, obrana je bila kompaktnija, a na vratima smo imali raspoloženog Stevanovića.Jaganjac i Mandić su punili mrežu gostiju i utakmica je završila s dvocifrenim rezultatom u korist domaćina.

Najefikasniji u našim redovima bio je Štrlek sa šest pogodaka, od toga tri sa crte sedam metara.Mandić je zabio pet, a Stevanović i Šego imali su kombinirano 11 obrana.

Crnu Goru je vukao Vujović sa sedam pogodaka, vratari su upisali 6 obrana ukupno.

Hrvatska: Ivan Stevanović (6 obrana), Filip Ivić, Marin Šego (5 obrana), Domagoj Duvnjak 1, Luka Stepančić 1, Ivan Vida 2, Zlatko Horvat 3(1), Igor Karačić 2, Alen Blažević, Manuel Štrlek 6(3), Željko Musa, Luka Šebetić, Ivan Slišković 2, Luka Cindrić 3, David Mandić 5, Krešimir Kozina 2, Halil Jaganjac 3, Leon Šušnja 2, Marin Šipić 2, Jakov Vranković

Crna Gora: Mile Mijušković, Jagoš Braunović, Vuko Borilović (6 obrana), Aleksandar Bakić 1, Nemanja Marsenić, Stefan Čavor 4, Slobodan Bulajić, Branko Karakaš, Mirko Radović, Miloš Vujović 7(2), Igor Radojević 2, Vasilije Kaluđerović, Vasko Ševaljević 2, Luka Vujović, Marko Lasica 2, Nemanja Grbović 4.

Sedmerci: Hrvatska 4/5 (Horvat 1/2, Štrlek 3/3), Crna Gora 2/2 (Vujović 2/2)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta (Šušnja, Slišković, Blažević, Karačić, Musa), Crna Gora 4 minute (Vujović, Grbović)

Kauboji će sutra protiv Italije odraditi lakši trening, a nakon toga Červar će otpisati još četiri igrača.