normal_195A3941.JPG

Košarkaši Zrinjskog savladali su Rogašku u okviru 13.kola Druge Aba lige. Mostarci su u dvorani Bijeli Brijeg pred 830 gledatelja upisali minimalnu pobjedu 94-93.

Kontrolirali su košarkaši Zrinjskog utakmicu i na predah otišli sa devet poena prednosti (51-42). No, u trećoj dionici desio se katastrofalan pad u igri, te je slovenska momčad prešla u vodstvo 65-73. U posljednjoj četvrtini momčadi su se izmijenjivale u vodstvu, a 20 sekundi prije kraja Rogaška je vodila 93-92. Zrinjski je imao napad za pobjedu, ali Miličević radi prekršaj u napadu i daje cijeli napad gostima, koji su mogli čuvati loptu i sa linije slobodnih bacanja riješiti utakmicu, u slučaju da košarkaši Zrinjskog naprave prekršaj, što je bilo realno za očekivati. No, potpuni amaterizam gostujuće ekipe je presudio, te su pogrešno izveli ubacivanje sa strane. To su Mostarci iskoristili, i Sokolović je polaganjem donio pobjedu svojoj momčadi.

Ivan Miličević je na terenu proveo 34 minute, i ubacio 10 poena, uz 4 skoka i 4 asistencije. Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Todorović sa 28 poena.

Kod gostiju, istaknuo se Sarajlija sa 27 ubačaja.

Nakon 13 kola Zrinjski je na omjeru 5-8.