tenis davis franc

Francuska je uspjela smanjiti zaostatak u finalu Davis cupa i izboriti treći dan.Francuzi su slavili u parovima 3:1 u setovima u sjajnom teniskom klasiku.

Kombinacija Herbert/Mahut nadigrala je Dodiga i Pavića nakon 3 sata i 38 minuta.Prva dva seta pripala su im rezultatom 6:4;6:4. Bio im je dovoljan po jedan break po setu na servis Ivana Dodiga.I u trećem setu imali su domaćini break prednosti, rezultat 3-2 i servis.No,onda Pavić i Dodig osvajaju 4 gema uzastopno i uzimaju set.

Četvrti set prošao je bez breakova,no Francuzi su imali 3 set-lopte na servis Pavića kod rezultata 5-4.Ali Pavić, na krilima provokacija domaće publike koja mu nije dala servirati, osvaja 5 poena zaredom i donosi gem svojoj reprezentaciji.No, u tie breaku Francuzi su pokazali više smirenosti i osvajaju bod koji je njihovoj reprezentaciji dao nadu u konačnu pobjedu.

Sutra bi prvi na teren trebali Čilić i Chardy.Ukoliko Marin ne pobijedi , odlučujući meć igrat će Ćorić i vjerojatno Lucas Pouille. Ali nadamo se da će prvi hrvatski reket savladati 40.igrača svijeta i donijeti Hrvatskoj drugi naslov Davis cupa.