stipo markovic gol

Nogometaši Širokoga Brijega i Domžala odigrali su neodlučenih 2:2 u svom prvom dvoboju 1. pretkola Europske lige. Gosti iz Slovenije bili su bolji nakon prvog poluvremena i vodili s uvjerljivih 2:0, ali je domaćin pokazao jedno posve drugo lice u nastavku i zasluženo stigao do ovih 2:2.

Sukladno najavama iz njihovih redova nogometaši Domžala u utakmicu sa Širokobriježanima krenuli su napadački, pa je Bizjak već u 2. minuti gurnuo loptu za Nicholsona, ali je to osjetio vratar Bilobrk i bio brži. Ibraimi je u 4. minuti proigrao Nicholsona, a ovaj uputio neprecizan udarac koji odlazi podalje od gola domaćih.

Domaćini su prvu veliku priliku imali u 11. minuti kada je Turčin prošao po desnoj strani i uputio upotrebljiv ubačaja za Marića, ali je ovaj pogodio samo vanjski okvir gola, a samo minutu kasnije Domžale su povele 1:0. Gnezda je proigrao Lovru Bizjaka a ovaj pogodio za hladan tuš na mirnoj Pecari s obzirom da u uvodnih 20 minuta nisu navijali domaći “Škripari” odajući na taj način poštovanje prema danas tragično preminulom 20-godišnjem mladiću Mirku Zeleniki.

Ibričić je u 23. minuti šutirao s distance, ali je Bilobrk obranio, a u nastavku akcije Nicholson promašio kompletan okvir domaćega gola. Potom je Ibričić u 25. minuti kreirao novu opasnost za gol Širokoga Brijega, ali dvojica njegovih suigrača se ne snalaze.

Ipak, već je u 26. minuti bilo 0:2, a sjajan gol je postigao hrvatski nogometaš Dario Melnjak. Ovaj puta Bizjak se našao u ulozi asistenta, a Melnjak, našavši se na desnoj strani šesnaesterca domaćih, izvrsno pogodio volej udarcem za povećanje gostujuće prednosti.

Josip Ćorluka je nakon pola sata igre postao prvi igrač s javnom opomenom nakon što je nepropisno zaustavio razigranoga Bizjaka. Inače, u svečanoj loži Pecare tijekom današnje utakmice nalazio se i Zdravko Mamić, međutim domaćini od toga nisu imali baš nikakve koristi.

Kvesić je u 44. minuti ubacio loptu iz prekida pred gostujući gol, a udarac glavom Bagarića bio neprecizan, pa se na poluvrijeme otišlo s velikom i zasluženom prednošću Domžala od 2:0.

Široki Brijeg ipak znatno bolje otvara drugo poluvrijeme i već u 47. minuti postiže pogodak preko Tomislava Turčina koji lijepo prima loptu, a potom ju i posprema u mrežu gostujućega kapetana Dejana Milića za rezultat od 1:2. Inače, domaćini su u nastavak ušli s Čabrajom u sastavu, dok je iz igre izašao Kvesić.

Nicholson je u 51. minuti ukrao loptu na polovici domaćih, odigrao dupli pas sa Gnezdom, te potom šutirao s nekih 16 metara, ali je Bilobrk zaustavio njegov udarac. Par minuta nakon toga strijelac prvog zgoditka kod Domžala Bizjak postao je prvi gostujući igrač s javnom opomenom.

Strateg domaćih Boris Pavić nakon sat vremena igre ponovno je mijenjao, pa je umjesto Marića u veznome redu zaigrao Vukoja. U 63. minuti susreta prilika za ponajboljeg gostujućeg igrača Ibraimija, ali je Bilobrk još jednom odličan na golu domaćih.

Dvadesetak minuta prije kraja udarcem s 25 metara gol gostiju pokušao je ugroziti Bernardo Matić, ali je lopta otišla daleko preko gola. Stipo Marković u 83. minuti zaobilazi vratara Milića i postiže i drugi gol za Širokobriježane i poravnava na 2:2 Također, domaćin po uzoru na Hrvatsku reprezentaciju pokazuje jedan karakter vraćajući se iz gotovo izgubljene situacije, a to svakako treba radovati sve pristalice “plavo-bijelih”.

Štoviše, u 86. minuti malo je nedostajalo da dođe do potpunoga preokreta pošto Bagarić pogađa vratnicu suparničkoga gola, pa ipak ostaje tih 2:2.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Sudac: Petr Ardeleanu (Češka). Prva utakmica 1. pretkola Europske lige: Široki Brijeg – Domžale 2:2 (0:2). Strijelci: 0:1 Bizjak (12), 0:2 Meljnjak (26), 1:2 Turčin (47), 2:2 Marković (83). Žuti kartoni: Ćorluka (Široki Brijeg), Bizjak, Ibraimi (Domžale).

NK ŠIROKI BRIJEG (4-2-3-1): Bilobrk – Ćorluka, Kovačić, Barišić, Marković – Begonja, Matić – Turčin (od 85. Eliomar), Marić (od 61. Vukoja), Kvesić (od 46. Čabraja) – Bagarić. Šef stručnoga stožera: Boris Pavić.

NK DOMŽALE (4-4-2): Milić – Širok, Dobrovoljc, Klemenčič, Melnjak – Ibraimi, Ibričić, Husmani, Gnezda – Nicholson (od 75. Mujan), Bizjak. Šef stručnoga stožera: Simon Rožman.