utakmica u sirokom

Rukometna utakmica između HRK Široki i RK Kiseljak, održana protekloga vikenda, dobila je nešto više medijske pažnje nego što se inače piše o Rukometnoj ligi Herceg-Bosne. Razlog nažalost nije sportske prirode. Naime, utakmica je prekinuta pola minute prije isteka vremena pri vodstvu Širokobriježana 30:29. Riječ je o utakmici 13. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranoj u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Premda hercegovački mediji pišu kako će pobjeda pripasti domaćinu Širokom, zadnja odluka je ipak ona Rukometnog saveza Herceg-Bosne kojemu je kiseljački klub već uložio žalbu. Kiseljak je imao napad za izjednačenje te je igrač Širokog Mate Marušić faulirao gostujućeg igrača udarivši ga intenzivnije po ruci u želji da izbije loptu. Sudac je dosudio deveterac, a odmah nakon toga igrač Kiseljaka Tarik Gogić je udario Marušića loptom u glavu te je, prema pisanju portala Bljesak.info, nastala opća tuča. Suci su prekinuli utakmicu, a diskvalifikaciju odnosno crveni karton zbog udaranja loptom protivničkog igrača dobio je igrač Kiseljaka Gogić dok je Marušić zaradio isključenje na dvije minute. Desetak minuta nakon incidenta igrači su se ipak prijateljski pozdravili te su zajedno izašli s terena Pecare uz pljesak publike koja je nosila domaće rukometaše kroz ovaj susret, piše Bljesak.

Zbog svega navedenog danas je zasjedao i Upravni odbor Rukometnog kluba Kiseljak koji je dao punu podršku svim igračima i stručnom stožeru. Od već dosuđene sankcije Gogiću naravno ne bježe, međutim, dodaju kako je nadasve nesportska reakcija trenera Širokog koji je, čak i prije dosuđene kazne igraču, na istog nasrnuo fizički, zbog čega su po propozicijama i pravilima rukometnog sporta grubo prekršena pravila igre. Reakcija obje klupe nije izostala i utakmica je prekinuta, no s obzirom na činjenično stanje za koje su pripremili i materijalne dokaze, uvjereni su da će utakmica biti presuđena u njihovu korist. Također, ostaju pri stavu kako ovakve, zaista rijetke scene barem u ovom sportu, ne smiju zasjeniti trud i rad svih igrača i klubova te da sport ipak mora biti u prvom planu.