Dom naroda Parlamenta Federacije BiH danas je završio 19. redovitu sjednicu te održao 20. sjednicu. Na 19. sjednici prihvaćen je Program rada Vlade Federacije BiH za 2017 godinu. Od 11 točaka o kojima se raspravljalo nakon izmjene dnevnog reda, izdvajamo Prijeloge Zakona o Gradu Livnu, Cazinu i Goraždu čijim su usvajanjem spomenute općine postali gradovi. Dom naroda, uz ostalo, u formi Nacrta usvojio je i Program rada ovog doma za 2017. godinu. Kako je naglasila Lidija Bradara, predsjedateljica Doma naroda Parlamenta Federacije BiH, o Nacrtu programa rada ovog doma, svoje će mišljenje dati svih deset županija u Federacije BiH, a prihvaćanjem u formi Nacrta otvorena je mogućnost šire javne rasprave o dokumentu koji je u Domu naroda posljednji put donesen 2008.godine. Izaslanici u Domu naroda, uz ostalo, danas su jednoglasno usvojili i Prijedlog zakona o razvojnom planiranju i upravljanju razvojem u Federaciji BiH.
Tomislav Mandić, izaslanik u Klubu Hrvata ponovno je potencirao pitanje odgovornosti Uprave Javnog poduzeća „Autoceste“ Federacije BiH za nepravilnosti kojima se pokušala zaustaviti izgradnja dionice autoceste na Koridoru Vc kroz Hercegovinu. Nepravilnosti na koje Mandić ukazuje već neko vrijeme potvrdila je i Agencija za istrage i prijevare Europske investicijske banke, EIB-a. Izaslanik Mandić zatražio je da o Uprava JP AC F BiH o svemu podnese detaljno izvješće Domu naroda Parlamenta Federacije BiH. Među brojnim pitanjima koje su postavili izaslanici Kluba hrvatskog naroda je i pitanje Josipa Mioča o nacionalnoj strukturi rukovodećih službenika sudske policije u Federaciji BiH, a u kojima, prema informacija sa službene stranice Sudske policije Federacije BiH nema niti jednog Hrvata. Mioč je od mjerodavnih zatražio podatke o nacionalnoj strukturi rukovodećih službenika Sudske policije u svim županijama u Federaciji BiH.
Izaslanik Damir Jukić, ponukan brojnim pritužbama svojih sugrađana žitelja Žepča te susjedne općine Usora, posebice onih koji žive na rubu siromaštva, potom onih koji rade u nekoj od susjednih država i ne posjeduju tv prijamnik, zatražio je od RTV Federacije BiH precizne podatke o broju utuženih pretplatnika u svim općinama u Federaciji BiH zajedno s podatcima o svim dosad presuđenim iznosima i sudskim troškovima koji su u nekim slučajevima i do deset puta veći od visine duga za rtv pristojbu. Istaknuo je pri tom i nezadovoljstvo Hrvata radom RTV Federacije BiH.
{jlex}picasa:114258804164824292576/6403318172331900353{/jlex}