× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Video

4b95bc745a40393f0c3bf8fabd14e1fb.jpg

Vlada Kantona Središnja Bosna ove je godine krenula u obnovu školske infrastrukture koja je, kako je kazao kantonalni premijer Tahir Lendo, dotrajala s obzirom na to da je većina školskih objekata stara 50-ak godina. Video FENA/Duško Pucar/S.L.

Po njegovim riječima, projekti takvih kapitalnih ulaganja sporo su se odvijali zbog sporosti procedura i nepripremljenosti projekata i projektne dokumentacije.

"Ta sredstva smo svake godine prebacivali da ih utrošimo naredne godine. Ove smo godine konačno uradili dosta dokumentacije. Naše škole stare su u prosjeku po 50 godina, sve je dotrajalo i škole sada rade generalne rekonstrukcije, izmjene fasada, kupatila...", rekao je Lendo.

Kako kaže, stvaraju se preduvjeti da se škole osvježe, pripreme i utople čime dolazi i do ušteda i manjih gubitaka energije.

Resorni ministar Bojan Domić ističe kako ove godine, za razliku od nekih prijašnjih, ne bi trebalo biti problema s prijevozom učenika.

"Uvijek smo imali određenih problema oko prijevoza učenika na određenim relacijama i u određenim općinama. Sa zadovoljstvom mogu reći da u većini općini nećemo imati problema jer imamo velike okvirne sporazume. Očekujemo da ćemo i općinu Travnik završiti i ostat će samo dvije ili tri općine u kojima postoji rizik od problema, ali i tu imamo spremu odluku o subvencijama ili nekakav drugi model", istaknuo je Domić.

 

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • Video

4b95bc745a40393f0c3bf8fabd14e1fb.jpg

Vlada Kantona Središnja Bosna ove je godine krenula u obnovu školske infrastrukture koja je, kako je kazao kantonalni premijer Tahir Lendo, dotrajala s obzirom na to da je većina školskih objekata stara 50-ak godina. Video FENA/Duško Pucar/S.L.

Po njegovim riječima, projekti takvih kapitalnih ulaganja sporo su se odvijali zbog sporosti procedura i nepripremljenosti projekata i projektne dokumentacije.

"Ta sredstva smo svake godine prebacivali da ih utrošimo naredne godine. Ove smo godine konačno uradili dosta dokumentacije. Naše škole stare su u prosjeku po 50 godina, sve je dotrajalo i škole sada rade generalne rekonstrukcije, izmjene fasada, kupatila...", rekao je Lendo.

Kako kaže, stvaraju se preduvjeti da se škole osvježe, pripreme i utople čime dolazi i do ušteda i manjih gubitaka energije.

Resorni ministar Bojan Domić ističe kako ove godine, za razliku od nekih prijašnjih, ne bi trebalo biti problema s prijevozom učenika.

"Uvijek smo imali određenih problema oko prijevoza učenika na određenim relacijama i u određenim općinama. Sa zadovoljstvom mogu reći da u većini općini nećemo imati problema jer imamo velike okvirne sporazume. Očekujemo da ćemo i općinu Travnik završiti i ostat će samo dvije ili tri općine u kojima postoji rizik od problema, ali i tu imamo spremu odluku o subvencijama ili nekakav drugi model", istaknuo je Domić.

 

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.