× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Premijer FBiH

 fadil-naslovnica0000.jpg

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Fadil Novalić poručio je da će Vlada Federacije BiH na narednim sjednicama u parlamentarnu proceduru uputiti revidirane izmjene Zakona o dohotku i osvrnuo se na informaciju da će se radnicima realnog sektora povećati plaća do 400 KM.

Novalić smatra da je dobro što je ovaj saziv Parlamenta FBiH rad započeo s tom temom, te da se govori o zakonima o doprinosima i dohotku.

-  Nakon mnogo vremena govorimo o tom zakonu i mislim da je to najvažnije za naše društvo u ovom trenutku. Preko toga put vodi do povećanja plaća ili smanjenja obaveza – kazao je.

Kako je kazao, tvrdnju da će prihodi biti isti, a da će se povećati plaće, potrebno je provjeriti kroz proračun. U odnosu na 2018. godinu došlo se u situaciju da se dodatno smanji teret na gospodarstvenike.

- Onaj koji se sjeća te klauzule u Zakonu o dohotku, sa 800 KM neoporezivi dio će se popeti na tisuću KM. To su koraci u dobrom pravcu – kazao je premijer.

Podsjetio je da poljoprivrednici za vrijeme njegovog mandata nisu prosvjedovali, što znači da je Vlada BiH na vrijeme napravila značajna poboljšanja. Smatra da je "ovo dobar put ka poboljšanjima", te podsjeća da je prije dvije godine proračun za poljoprivredu bio 67 milijuna, a sada je 160, što je značajan korak naprijed.

- To smo uradili poučeni krizom koja nam je pokazala da smo ranjivi na žitarice i uljarice. Ideja Vlade je bila, ali Parlament će odrediti, da idemo u pravcu da ne moramo moliti Mađarsku ili Srbiju da nam u nekoj narednoj krizi daju pšenicu da bi hranili stanovništvo – kazao je Novalić i dodao da taj iznos na putu ka Europskoj uniji treba doći do 500 milijuna za poljoprivredu.

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
C&D i Doper
Ecos
  • Premijer FBiH

 fadil-naslovnica0000.jpg

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Fadil Novalić poručio je da će Vlada Federacije BiH na narednim sjednicama u parlamentarnu proceduru uputiti revidirane izmjene Zakona o dohotku i osvrnuo se na informaciju da će se radnicima realnog sektora povećati plaća do 400 KM.

Novalić smatra da je dobro što je ovaj saziv Parlamenta FBiH rad započeo s tom temom, te da se govori o zakonima o doprinosima i dohotku.

-  Nakon mnogo vremena govorimo o tom zakonu i mislim da je to najvažnije za naše društvo u ovom trenutku. Preko toga put vodi do povećanja plaća ili smanjenja obaveza – kazao je.

Kako je kazao, tvrdnju da će prihodi biti isti, a da će se povećati plaće, potrebno je provjeriti kroz proračun. U odnosu na 2018. godinu došlo se u situaciju da se dodatno smanji teret na gospodarstvenike.

- Onaj koji se sjeća te klauzule u Zakonu o dohotku, sa 800 KM neoporezivi dio će se popeti na tisuću KM. To su koraci u dobrom pravcu – kazao je premijer.

Podsjetio je da poljoprivrednici za vrijeme njegovog mandata nisu prosvjedovali, što znači da je Vlada BiH na vrijeme napravila značajna poboljšanja. Smatra da je "ovo dobar put ka poboljšanjima", te podsjeća da je prije dvije godine proračun za poljoprivredu bio 67 milijuna, a sada je 160, što je značajan korak naprijed.

- To smo uradili poučeni krizom koja nam je pokazala da smo ranjivi na žitarice i uljarice. Ideja Vlade je bila, ali Parlament će odrediti, da idemo u pravcu da ne moramo moliti Mađarsku ili Srbiju da nam u nekoj narednoj krizi daju pšenicu da bi hranili stanovništvo – kazao je Novalić i dodao da taj iznos na putu ka Europskoj uniji treba doći do 500 milijuna za poljoprivredu.

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.