× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Pandemija nije zaustavila projekte

zbor kres sv sjed 21

Pandemija je usporila, ali nije zaustavile brojne projekte u ovoj općini, poručio načelnik Pejak

       Kreševljaci danas slave Dan općine, a vjernici katolici i patron župe, blagdan Velike Gospe. Uoči Dana općine sinoć je Napretkovu domu održana svečana sjednica Općinskog vijeća. Nakon kratkog prisjećanja na bogatu povijest Kreševa, te prvi sačuvan pisani trag o Kreševu, Kreševsku povelju od 12. kolovoza 1434. godine, sjednicu je otvorila Tanja Bradara, zamjenica predsjedatelja Vijeća predstavivši ukratko rad zakonodavne vlasti u ovoj općini.

 

Sves_01.jpg

 

O urađenom u protekloj godini, te planovima budućeg rada, okupljenima je govorio Renato Pejak, načelnik Kreševa. „Globalna pandemija koji nije zaobišla ni Kreševo, usporila je ali nije zaustavila brojne projekte od infrastrukturnih do gospodarskih koji se realiziraju u našoj općini. Kad govorimo o infrastrukturnim, tu su uglavnom projekti putne infrastrukture, regionalnih i lokalnih putova. Kad su u pitanju oni gospodarski, moram kazati da se radi na izgradnji modernog hotela koji će uz danas otvoreni Muzej u Samostanu biti pokretač razvoja turizma, a u njemu će posao dobiti između 15 i 20 Kreševljaka. Nastavilo se i s gradnjom novih sadržaja u Sportsko-rekreacijskom centru Lopata, među kojima je i umjetno jezero, u planu je obnova puta. Naš je prvenstveni cilj privući investitore, a mislim da u tomu i uspijevamo. Zahvaljujući  austrijskom investitor pokrenuta je uspješna proizvodnja plastičnih predmeta za farmaceutsku, prehrambenu i kemijsku industriju. Investitori iz Austrije u našoj Poslovnoj zoni zakupili su 35 tisuća metara četvornih zemljišta na kojemu planiraju graditi nekoliko proizvodnih pogona“, kazao je načelnik Pejak.

IMG_9278.JPG

Projekte na koje je kaže posebno ponosan su oni namijenjeni djeci i mladima, od obnove vrtića do stipendiranja studenata. „Potpora rodiljama, obnova zgrade Vrtića uz potporu Vlade F BiH i Državnog ureda za pomoć Hrvatima izvan RH, nabavka udžbenika učenicima osnovnih škola, stipendiranje studenata, povećanje izdvajanja za sport, sve su to projekti na koje trebamo biti ponovni jer brinu o onima koji su naša budućnost, djeca i mladi“, istaknuo je Pejak. Dotaknuo se i iseljenih Kreševljaka koji kaže ovaj ovaj kraj i nije isključeno da će neki od njih i sami pokrenuti projekte u rodnom kraju.

IMG_9273.JPG

Svečanu sjednicu uveličali su bili i brojni gosti, među ostalim i načelnici općina Kiseljak i Novi Travnik, Mladen Mišurić Ramljak i Stjepan Dujo, brojno izaslanstvo hrvatskih dužnosnika na svim razinama vlasti u BiH predvođeno Lidijom Bradara, predsjednicom Kluba Hrvata u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH i Marinkom Čavarom, predsjednikom Federacije BiH, potom Radojom Vidovićem, zastupnikom u Saboru RH koji je ujedno i domaćin jer je rodom iz Kreševa. U ime gostiju, na sjednici se obratio Marinko Čavara, predsjednik Federacije BiH istaknuvši kako je Kreševo primjer uspješne lokalne zajednice. U kulturnom dijelu programa nastupio je Zbor HKD „Napredak“, podružnice Kreševo.

 

IMG_9289.JPG

IMG_9281.JPG

IMG_9280.JPG

IMG_9279.JPG

IMG_9277.JPG

 

IMG_9276.JPG

IMG_9285.JPG

IMG_9274.JPG

 

Artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Sarajevski kiseljak - novi 28.6.
  • Pandemija nije zaustavila projekte

zbor kres sv sjed 21

Pandemija je usporila, ali nije zaustavile brojne projekte u ovoj općini, poručio načelnik Pejak

       Kreševljaci danas slave Dan općine, a vjernici katolici i patron župe, blagdan Velike Gospe. Uoči Dana općine sinoć je Napretkovu domu održana svečana sjednica Općinskog vijeća. Nakon kratkog prisjećanja na bogatu povijest Kreševa, te prvi sačuvan pisani trag o Kreševu, Kreševsku povelju od 12. kolovoza 1434. godine, sjednicu je otvorila Tanja Bradara, zamjenica predsjedatelja Vijeća predstavivši ukratko rad zakonodavne vlasti u ovoj općini.

 

Sves_01.jpg

 

O urađenom u protekloj godini, te planovima budućeg rada, okupljenima je govorio Renato Pejak, načelnik Kreševa. „Globalna pandemija koji nije zaobišla ni Kreševo, usporila je ali nije zaustavila brojne projekte od infrastrukturnih do gospodarskih koji se realiziraju u našoj općini. Kad govorimo o infrastrukturnim, tu su uglavnom projekti putne infrastrukture, regionalnih i lokalnih putova. Kad su u pitanju oni gospodarski, moram kazati da se radi na izgradnji modernog hotela koji će uz danas otvoreni Muzej u Samostanu biti pokretač razvoja turizma, a u njemu će posao dobiti između 15 i 20 Kreševljaka. Nastavilo se i s gradnjom novih sadržaja u Sportsko-rekreacijskom centru Lopata, među kojima je i umjetno jezero, u planu je obnova puta. Naš je prvenstveni cilj privući investitore, a mislim da u tomu i uspijevamo. Zahvaljujući  austrijskom investitor pokrenuta je uspješna proizvodnja plastičnih predmeta za farmaceutsku, prehrambenu i kemijsku industriju. Investitori iz Austrije u našoj Poslovnoj zoni zakupili su 35 tisuća metara četvornih zemljišta na kojemu planiraju graditi nekoliko proizvodnih pogona“, kazao je načelnik Pejak.

IMG_9278.JPG

Projekte na koje je kaže posebno ponosan su oni namijenjeni djeci i mladima, od obnove vrtića do stipendiranja studenata. „Potpora rodiljama, obnova zgrade Vrtića uz potporu Vlade F BiH i Državnog ureda za pomoć Hrvatima izvan RH, nabavka udžbenika učenicima osnovnih škola, stipendiranje studenata, povećanje izdvajanja za sport, sve su to projekti na koje trebamo biti ponovni jer brinu o onima koji su naša budućnost, djeca i mladi“, istaknuo je Pejak. Dotaknuo se i iseljenih Kreševljaka koji kaže ovaj ovaj kraj i nije isključeno da će neki od njih i sami pokrenuti projekte u rodnom kraju.

IMG_9273.JPG

Svečanu sjednicu uveličali su bili i brojni gosti, među ostalim i načelnici općina Kiseljak i Novi Travnik, Mladen Mišurić Ramljak i Stjepan Dujo, brojno izaslanstvo hrvatskih dužnosnika na svim razinama vlasti u BiH predvođeno Lidijom Bradara, predsjednicom Kluba Hrvata u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH i Marinkom Čavarom, predsjednikom Federacije BiH, potom Radojom Vidovićem, zastupnikom u Saboru RH koji je ujedno i domaćin jer je rodom iz Kreševa. U ime gostiju, na sjednici se obratio Marinko Čavara, predsjednik Federacije BiH istaknuvši kako je Kreševo primjer uspješne lokalne zajednice. U kulturnom dijelu programa nastupio je Zbor HKD „Napredak“, podružnice Kreševo.

 

IMG_9289.JPG

IMG_9281.JPG

IMG_9280.JPG

IMG_9279.JPG

IMG_9277.JPG

 

IMG_9276.JPG

IMG_9285.JPG

IMG_9274.JPG

 

Artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.