× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

kriz podastinjee

Ukoliko i dalje planirate šutjeti o zločinima Armije BiH nad Hrvatima, odstupite!

Hrvatska stranka prava BiH koje je na prošlogodišnjim Općim izborima zajedno s HDZ 1990 i Hrvatskom strankom bila dio koalicije Hrvatski pokret za središnju Bosnu, ovih se dana oglasila priopćenjem u kojemu oštro kritizira Udruge proizašle iz Domovinskog rata HVO-a Herceg Bosne zbog, kako ističu, njihove sustavne šutnje o zločinima Armije BiH nad Hrvatima u središnjoj Bosni. U priopćenju navode kako su bošnjačke Udruge ovih dana bombastično najavljivale godišnjice „zločina“ nad Bošnjacima naselja Grahovci, Radanovići i Tulica. Istodobno, i Hrvati ovih krajeva prisjećaju se daleko brojnijih zločina koje je Armija BiH počinila nad hrvatskim civilima i zarobljenicima, ali za razliku od bošnjačkih, Udruge proizašle iz Domovinskog rata o njima šute. „Nama ni najmanje ne smeta to što bošnjačke udruge obilježavaju svoje godišnjice i pri tome koriste sva raspoloživa sredstva, od velikih bilborda do objava u medijima. Njihovo je pravo da svoje godišnjice obilježavaju kako oni hoće. Nama smeta što naše Udruge šute o puno težim zločinima koje je na ovim prostorima počinila Armija BiH nad Hrvatima.

Ta šutnja traje godinama iako su Udruga HVO-a za širenje istine o Domovinskom ratu itekako dobro plaćene“, kaže Marinko Ilijašević, član HSP i vijećnik ove stranke u Općinskom vijeću Kiseljak.
U HSP naglašavaju da i Hrvati imaju pravo na istinu o velikom žrtvama koje su podnijeli u Domovinskom ratu, posebice u središnjoj Bosni. „Zar se nijedna od brojnih i dobro plaćenih Udruga HVO-a nije sjetila etničkog čišćenja Fojnice iz koje su Hrvati početkom srpnja 1993. godine protjerani na najbrutalniji način, uz ubojstva onih koji su ostali te sustavnu pljačku i uništavanje hrvatske imovine.

Zar se nitko od njih nije sjetio progona hrvatskog stanovništva iz gornjeg toka rijeke Lepenice, konkretno iz Toplice, Mokrina, Zabrđa i Pirina naselja u općinama Kiseljak, Kreševo i Hadžići koja su u potpunosti očišćena od Hrvata, uz pljačku i uništavanje hrvatske imovine. Zar je moguće da čelnici i članovi Udruga HVO-a koje su skoro tri desetljeća na proračunu i koje proračunska sredstva troše isključivo za vlastite interese, nisu sjetile logora za Hrvate „Silos“ u Tarčinu u kojemu su mučeni i ubijani mnogi njihovi suborci. Zar su zaboravili zločine nad Hrvatima u Bilalovcu gdje su spaljivani stari i nemoćni samo zato jer su ostali u svojim domovima“, pitaju se u kiseljačkom HSP-u ističući da su brojni zločini nad Hrvatima među kojima su i ubojstva svećenika, i dalje bole, a šutnja o njima prepreka je izgradnju mira i suživota na ovim prostorima.
„Ukoliko ne znate ili ste izgubili bilo kakav osjećaj za hrvatske žrtve od kojih su vam postali važniji osobni interesi, odstupite i svoje pozicije ustupite onima koji će se znati i htjeti boriti za istinu o stradanju Hrvata u središnjoj Bosni“, poruka je koje je kiseljačka podružnica HSP-a uputila čelnicima Udruga proizašlih iz Domovinskog rata na ovom području.

Aritnfo.ba

 

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

kriz podastinjee

Ukoliko i dalje planirate šutjeti o zločinima Armije BiH nad Hrvatima, odstupite!

Hrvatska stranka prava BiH koje je na prošlogodišnjim Općim izborima zajedno s HDZ 1990 i Hrvatskom strankom bila dio koalicije Hrvatski pokret za središnju Bosnu, ovih se dana oglasila priopćenjem u kojemu oštro kritizira Udruge proizašle iz Domovinskog rata HVO-a Herceg Bosne zbog, kako ističu, njihove sustavne šutnje o zločinima Armije BiH nad Hrvatima u središnjoj Bosni. U priopćenju navode kako su bošnjačke Udruge ovih dana bombastično najavljivale godišnjice „zločina“ nad Bošnjacima naselja Grahovci, Radanovići i Tulica. Istodobno, i Hrvati ovih krajeva prisjećaju se daleko brojnijih zločina koje je Armija BiH počinila nad hrvatskim civilima i zarobljenicima, ali za razliku od bošnjačkih, Udruge proizašle iz Domovinskog rata o njima šute. „Nama ni najmanje ne smeta to što bošnjačke udruge obilježavaju svoje godišnjice i pri tome koriste sva raspoloživa sredstva, od velikih bilborda do objava u medijima. Njihovo je pravo da svoje godišnjice obilježavaju kako oni hoće. Nama smeta što naše Udruge šute o puno težim zločinima koje je na ovim prostorima počinila Armija BiH nad Hrvatima.

Ta šutnja traje godinama iako su Udruga HVO-a za širenje istine o Domovinskom ratu itekako dobro plaćene“, kaže Marinko Ilijašević, član HSP i vijećnik ove stranke u Općinskom vijeću Kiseljak.
U HSP naglašavaju da i Hrvati imaju pravo na istinu o velikom žrtvama koje su podnijeli u Domovinskom ratu, posebice u središnjoj Bosni. „Zar se nijedna od brojnih i dobro plaćenih Udruga HVO-a nije sjetila etničkog čišćenja Fojnice iz koje su Hrvati početkom srpnja 1993. godine protjerani na najbrutalniji način, uz ubojstva onih koji su ostali te sustavnu pljačku i uništavanje hrvatske imovine.

Zar se nitko od njih nije sjetio progona hrvatskog stanovništva iz gornjeg toka rijeke Lepenice, konkretno iz Toplice, Mokrina, Zabrđa i Pirina naselja u općinama Kiseljak, Kreševo i Hadžići koja su u potpunosti očišćena od Hrvata, uz pljačku i uništavanje hrvatske imovine. Zar je moguće da čelnici i članovi Udruga HVO-a koje su skoro tri desetljeća na proračunu i koje proračunska sredstva troše isključivo za vlastite interese, nisu sjetile logora za Hrvate „Silos“ u Tarčinu u kojemu su mučeni i ubijani mnogi njihovi suborci. Zar su zaboravili zločine nad Hrvatima u Bilalovcu gdje su spaljivani stari i nemoćni samo zato jer su ostali u svojim domovima“, pitaju se u kiseljačkom HSP-u ističući da su brojni zločini nad Hrvatima među kojima su i ubojstva svećenika, i dalje bole, a šutnja o njima prepreka je izgradnju mira i suživota na ovim prostorima.
„Ukoliko ne znate ili ste izgubili bilo kakav osjećaj za hrvatske žrtve od kojih su vam postali važniji osobni interesi, odstupite i svoje pozicije ustupite onima koji će se znati i htjeti boriti za istinu o stradanju Hrvata u središnjoj Bosni“, poruka je koje je kiseljačka podružnica HSP-a uputila čelnicima Udruga proizašlih iz Domovinskog rata na ovom području.

Aritnfo.ba

 

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.