× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

don quijote

Posjetitelje očekuju najbolje amaterske predstave zemalja iz okruženja

Započeli su 8. Dani kazališta "Vitez 2016", u organizaciji Udruge mladih "Enter" i Gradskog kazališta mladih Vitez. Publika će kroz studeni i prvi vikend u prosincu imati priliku pogledati petnaestak ponajboljih amaterskih predstava iz zemalja okruženja, a spomenimo kako će na kazališnim danima u Vitezu nastupiti kazališta iz Beograda, Belog Manastira, Banja Luke, Mostara, Slavonskog Broda, Bjelovara, Bitole, Kolašina, Šida, Viteza, Sinja, Tomislavgrada.

"Ideja o pokretanju Dana kazališta u Vitezu rodila se u želji da Vitezu, ali i susjednim općinama ponudimo jednu kvalitetnu i sadržajnu kulturnu manifestaciju, koja danas slovi za jednu od najkvalitetnijih manifestacija u oblasti kulture, i to ne samo na području središnje Bosne, nego i BiH", rekao je za Dnevnik.ba Ivan Sajević, voditelj GKM-a u Vitezu.

Sajević navodi kako osim što obogaćuju kulturnu scenu u središnjoj Bosni, važni su članovima GKM-a Vitez koji crpe dodatna znanja od prijateljskih kazališnih skupina.

"Dani kazališta i za nas imaju poseban značaj. Uz činjenicu da ugostimo prijateljske kazališne skupine, Dani imaju neopisiv značaj za naše članove, koji imaju priliku pogledati dodatnih 20 predstava godišnje, iz kojih crpe dodatna iskustva, znanja, a u konačnici i prijateljstva. S ovom godinom mi ćemo doći na gotovo 100 predstava koje je publika u Vitezu imala priliku pogledati na kazališnim Danima tijekom osam godina, što nas čini iznimno ponosnima i sretnima", izjavio je Sajević.

Svečano otvorenje prošlo je u odličnom ozračju a mnogobrojna publika u nedavno renoviranoj dvorani pljeskovima i bisevima nagradila je predstavu "Don Quijote" koja je otvorila Dane kazališta u Vitezu.

"Presretna sam što sam nakon šest godina rada u Gradskom kazalištu mladih Vitez uspjela upisati i završiti Akademiju dramskih umjetnosti, točnije glumu i u desetoj, jubilarnoj godini postojanja GKM-a Vitez, ponovno igrati na najdražim daskama, u našoj kazališnoj dvorani u Vitezu. Neopisiv je osjećaj i ne znam jesam li ikada imala ovoliko treme pred nastup. Hvala našoj divnoj publici na potpori i zbilja sam ponosna na sve što smo uspjeli napraviti kroz proteklih 10 godina s našim kazalištem", kazala je za Dnevnik.ba Mirna Mišković, glumica i redateljica predstave "Don Quijote".

Publika će kroz studeni i prvi vikend u prosincu imati priliku pogledati petnaestak ponajboljih amaterskih predstava iz zemalja okruženja.

Organizatori su i prvih Dana hrvatskog kazališta u BiH

Dani kazališta "Vitez 2016" samo su dio bogate kulturne scene Viteza, gdje su prošlog mjeseca bili organizirani i Dani hrvatskog kazališta u Bosni i Hercegovini.

Dane hrvatskog kazališta u BiH organizirali su Udruga mladih "Enter" i Gradsko kazalište mladih Vitez, a održani su pod pokroviteljstvom Državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, te Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta SBK-a.

Gotovo 2.500 posjetitelja na Danima hrvatskog kazališta u BiH pokazalo je koliki interes vlada za ovu manifestaciju, kojom organizatori nastoje sačuvati identitet, kulturnu baštinu, tradiciju i jezik Hrvata u Bosni i Hercegovini, ali i zemljama okruženja. Tijekom 10 godina rada predstave pogledalo 15.000 gledatelja

Gradsko kazalište mladih (GKM) Vitez kao relativno mlada kazališna skupina bilježi odlične rezultate, među kojima blizu 800 nastupa i 50 premijerno izvedenih predstava. Tijekom proteklih 10 godina predstave GKM-a Vitez pogledalo je više od 15.000 gledatelja. Uz velik broj revijalnih nastupa aktivno sudjeluju i na natjecateljskim festivalima, a interijer Hrvatskog doma gdje je smješteno Gradsko kazalište krase plakete brojne nagrade, od kojih je više od 300 pojedinačnih i zajedničkih, među kojima više od 50 za najbolju predstavu na raznim festivalima u BiH, Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji i Crnoj Gori.

ap|artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

don quijote

Posjetitelje očekuju najbolje amaterske predstave zemalja iz okruženja

Započeli su 8. Dani kazališta "Vitez 2016", u organizaciji Udruge mladih "Enter" i Gradskog kazališta mladih Vitez. Publika će kroz studeni i prvi vikend u prosincu imati priliku pogledati petnaestak ponajboljih amaterskih predstava iz zemalja okruženja, a spomenimo kako će na kazališnim danima u Vitezu nastupiti kazališta iz Beograda, Belog Manastira, Banja Luke, Mostara, Slavonskog Broda, Bjelovara, Bitole, Kolašina, Šida, Viteza, Sinja, Tomislavgrada.

"Ideja o pokretanju Dana kazališta u Vitezu rodila se u želji da Vitezu, ali i susjednim općinama ponudimo jednu kvalitetnu i sadržajnu kulturnu manifestaciju, koja danas slovi za jednu od najkvalitetnijih manifestacija u oblasti kulture, i to ne samo na području središnje Bosne, nego i BiH", rekao je za Dnevnik.ba Ivan Sajević, voditelj GKM-a u Vitezu.

Sajević navodi kako osim što obogaćuju kulturnu scenu u središnjoj Bosni, važni su članovima GKM-a Vitez koji crpe dodatna znanja od prijateljskih kazališnih skupina.

"Dani kazališta i za nas imaju poseban značaj. Uz činjenicu da ugostimo prijateljske kazališne skupine, Dani imaju neopisiv značaj za naše članove, koji imaju priliku pogledati dodatnih 20 predstava godišnje, iz kojih crpe dodatna iskustva, znanja, a u konačnici i prijateljstva. S ovom godinom mi ćemo doći na gotovo 100 predstava koje je publika u Vitezu imala priliku pogledati na kazališnim Danima tijekom osam godina, što nas čini iznimno ponosnima i sretnima", izjavio je Sajević.

Svečano otvorenje prošlo je u odličnom ozračju a mnogobrojna publika u nedavno renoviranoj dvorani pljeskovima i bisevima nagradila je predstavu "Don Quijote" koja je otvorila Dane kazališta u Vitezu.

"Presretna sam što sam nakon šest godina rada u Gradskom kazalištu mladih Vitez uspjela upisati i završiti Akademiju dramskih umjetnosti, točnije glumu i u desetoj, jubilarnoj godini postojanja GKM-a Vitez, ponovno igrati na najdražim daskama, u našoj kazališnoj dvorani u Vitezu. Neopisiv je osjećaj i ne znam jesam li ikada imala ovoliko treme pred nastup. Hvala našoj divnoj publici na potpori i zbilja sam ponosna na sve što smo uspjeli napraviti kroz proteklih 10 godina s našim kazalištem", kazala je za Dnevnik.ba Mirna Mišković, glumica i redateljica predstave "Don Quijote".

Publika će kroz studeni i prvi vikend u prosincu imati priliku pogledati petnaestak ponajboljih amaterskih predstava iz zemalja okruženja.

Organizatori su i prvih Dana hrvatskog kazališta u BiH

Dani kazališta "Vitez 2016" samo su dio bogate kulturne scene Viteza, gdje su prošlog mjeseca bili organizirani i Dani hrvatskog kazališta u Bosni i Hercegovini.

Dane hrvatskog kazališta u BiH organizirali su Udruga mladih "Enter" i Gradsko kazalište mladih Vitez, a održani su pod pokroviteljstvom Državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, te Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta SBK-a.

Gotovo 2.500 posjetitelja na Danima hrvatskog kazališta u BiH pokazalo je koliki interes vlada za ovu manifestaciju, kojom organizatori nastoje sačuvati identitet, kulturnu baštinu, tradiciju i jezik Hrvata u Bosni i Hercegovini, ali i zemljama okruženja. Tijekom 10 godina rada predstave pogledalo 15.000 gledatelja

Gradsko kazalište mladih (GKM) Vitez kao relativno mlada kazališna skupina bilježi odlične rezultate, među kojima blizu 800 nastupa i 50 premijerno izvedenih predstava. Tijekom proteklih 10 godina predstave GKM-a Vitez pogledalo je više od 15.000 gledatelja. Uz velik broj revijalnih nastupa aktivno sudjeluju i na natjecateljskim festivalima, a interijer Hrvatskog doma gdje je smješteno Gradsko kazalište krase plakete brojne nagrade, od kojih je više od 300 pojedinačnih i zajedničkih, među kojima više od 50 za najbolju predstavu na raznim festivalima u BiH, Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji i Crnoj Gori.

ap|artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.