× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

uskopaljske jeseni najava

Kulminacija bogatog programa je smotra foklora koja će se održati u nedjelju

U organizaciji HKD "Napredak“ u nedjelju su u Gornjem Vakufu/Uskoplju svečano otvorene 20. "Uskopaljske jeseni“, koje će u tome gradu trajati do 30. listopada. Dobrodošlicu je prisutnima poželio predsjednik Podružnice HKD "Napredak“ Uskoplje dr. Tvrtko Krajina, istaknuvši da je spomenuta manifestacija postala najbolji promotor tradicije i kulture hrvatskog naroda.

"HKD 'Napredak' Uskoplje, kao i naš grad, je mala podružnica. Ali, evo čuvamo, istražujemo, zapisujemo i njegujemo našu baštinu. 'Uskopaljske jeseni' su postale vrednota i kulturno-turistička destinacija naše općine, regije i središnjice, koja traje neprekidno, a obuhvata različite sadržaje", kazao je Krajina.

U programu "Uskopaljskih jeseni“, dodao je, svake godine sudjeluje oko tisuću sudionika, a događajima koji se održavaju tim povodom, prisustvuje oko tri tisuće posjetitelja

"Ovaj put, moto manifestacije je 'Ne sudi drugima i nećeš pogriješiti', jer ništa nije tako jako kao blagost, a ništa tako blago kao prava snaga", naglasio je.

Početak ovogodišnjih "Uskopaljskih jeseni“, čije održavanje su financijski pomogli Općina Gornji Vakuf/Uskoplje, Srednjobosanski kanton i Turistička zajednica SBK-a, otvorio je načelnik toga grada Sead Čaušević.

Čestitao je članovima HKD "Napredak“ na uspješnoj realizaciji svih dosadašnjih aktivnosti, i obećao podršku u održavanju "Uskopaljskih jeseni“ i narednih godina.

Oni su istinski predstavnici našeg grada, koji baštine kulturu hrvatskog naroda. Ne samo da se čuju u BiH već i šire, preko Hrvatske, Austrije, Njemačke, i na tome im hvala, kazao je Čaušević.

Nakon svečanog otvaranja manifestacije, poklonici kazališne umjetnosti mogli su pogledati predstavu "O ljubavi“. Riječ je o autorskoj diplomskoj predstavi mladih glumaca Nikoline Ljuboja i Ivana Skoke, rađenoj pod mentorskom palicom prof. Ferida Karajice.

U ulici Fra Grge Martića održana je izložba slika uskopaljskih umjetnika Nataše Vukadin, Marice Kolak, Marine Kubat, Nikice Zeko, Davora Jurine i Jelene Rajić.

Članovi Kazališta slijepih i slabovidnih “Novi život” iz Zagreba u ponedjeljak će odigrati predstavu “Jučer sam se sjetio plave”, redateljice Petre Radin. Predstava će biti izvedena u prostorijama Centra za obrazovanje i kulturu u 19 sati.

U istom terminu i na istom mjestu, u utorak će biti realiziran muzičko-scenski program učenika Osnovne škole “Uskoplje”.

ap|artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

uskopaljske jeseni najava

Kulminacija bogatog programa je smotra foklora koja će se održati u nedjelju

U organizaciji HKD "Napredak“ u nedjelju su u Gornjem Vakufu/Uskoplju svečano otvorene 20. "Uskopaljske jeseni“, koje će u tome gradu trajati do 30. listopada. Dobrodošlicu je prisutnima poželio predsjednik Podružnice HKD "Napredak“ Uskoplje dr. Tvrtko Krajina, istaknuvši da je spomenuta manifestacija postala najbolji promotor tradicije i kulture hrvatskog naroda.

"HKD 'Napredak' Uskoplje, kao i naš grad, je mala podružnica. Ali, evo čuvamo, istražujemo, zapisujemo i njegujemo našu baštinu. 'Uskopaljske jeseni' su postale vrednota i kulturno-turistička destinacija naše općine, regije i središnjice, koja traje neprekidno, a obuhvata različite sadržaje", kazao je Krajina.

U programu "Uskopaljskih jeseni“, dodao je, svake godine sudjeluje oko tisuću sudionika, a događajima koji se održavaju tim povodom, prisustvuje oko tri tisuće posjetitelja

"Ovaj put, moto manifestacije je 'Ne sudi drugima i nećeš pogriješiti', jer ništa nije tako jako kao blagost, a ništa tako blago kao prava snaga", naglasio je.

Početak ovogodišnjih "Uskopaljskih jeseni“, čije održavanje su financijski pomogli Općina Gornji Vakuf/Uskoplje, Srednjobosanski kanton i Turistička zajednica SBK-a, otvorio je načelnik toga grada Sead Čaušević.

Čestitao je članovima HKD "Napredak“ na uspješnoj realizaciji svih dosadašnjih aktivnosti, i obećao podršku u održavanju "Uskopaljskih jeseni“ i narednih godina.

Oni su istinski predstavnici našeg grada, koji baštine kulturu hrvatskog naroda. Ne samo da se čuju u BiH već i šire, preko Hrvatske, Austrije, Njemačke, i na tome im hvala, kazao je Čaušević.

Nakon svečanog otvaranja manifestacije, poklonici kazališne umjetnosti mogli su pogledati predstavu "O ljubavi“. Riječ je o autorskoj diplomskoj predstavi mladih glumaca Nikoline Ljuboja i Ivana Skoke, rađenoj pod mentorskom palicom prof. Ferida Karajice.

U ulici Fra Grge Martića održana je izložba slika uskopaljskih umjetnika Nataše Vukadin, Marice Kolak, Marine Kubat, Nikice Zeko, Davora Jurine i Jelene Rajić.

Članovi Kazališta slijepih i slabovidnih “Novi život” iz Zagreba u ponedjeljak će odigrati predstavu “Jučer sam se sjetio plave”, redateljice Petre Radin. Predstava će biti izvedena u prostorijama Centra za obrazovanje i kulturu u 19 sati.

U istom terminu i na istom mjestu, u utorak će biti realiziran muzičko-scenski program učenika Osnovne škole “Uskoplje”.

ap|artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.