Velimir Bugarin

IMG_2930.JPG

Večeras je u Zelenoj dvorani Osnovne škole "Novi Travnik" održano predstavljanje knjige "Abecedarij Novog Travnika", autora Velimira Bugarina..

Posjetiteljima se najprije obratio Josip Križanović, dopredsjednik HKD-a Napredak, a upravo je ovo društvo bilo organizator večerašnjeg predstavljanja.

Uvodnih nekoliko riječi rekao je i Blagun Lovrinović, predsjednik HKD-a podružnica Novi Travnik, a potom se obratio i načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo koji je ujedno bio i nakladnik ove knjige.

Dujo je istaknuo kako je iznimno sretan i ponosan što je upravo Velimir Bugarin "ušao" u ovako težak projekt i godinama prikupljao građu kako bi Novi Travnik kao grad dobio dostojnu priču pretočenu u knjigu. 

IMG_2906.JPG

Okupljenima se obratio i župnik župe Presveto Trojstvo Novi Travnik, don Anto Ledić, a glazbene note "donijeli" su učenici SGŠ "Jakov Gotovac" Novi Travnik.

IMG_2908.JPG

Bugarin ističe kako je proces pisanja okakvog djela iznimno dugotrajan i mukotrpan, ali da itekako vrijedi kada vidi koliki broj ljudi se zainteresirao pročitavši djelo.

"Ideju o pisanju djela ovog tipa dobio sam u Baskiji, negdje među vinogradima. Tada nisam znao naziv djela, ali uz preporuku prijatelja etnologa i kulturnog antropologa, Marija Katića bilo je jednostavnije. Kroz dvije i pol godine trebalo je mnogo truda, živaca, putovanja, prekopavanja arhiva, preko stotinu intervjua s Novotravničanima kako bi prikupio samu građu. U nekim trentucima je nedostajalo inspiracije jer je ovo moja peta knjiga u šest godina, ali kada je ugledala svjetlo dana sve te probleme sam zaboravio.", ističe za Notru.ba, Velimir Bugarin.

IMG_2928.JPG

Knjiga nudi veliki broj informacija koji su nepoznati velikom broju građana, a osobito onim najmlađim. Veliki broj podataka o nastanku Novog Travnika kao grada Bugarin je našao u časopisima iz 60-tih godina lista "Bratstvo" koje je danas gotovo nemoguće pronaći.

Autor ističe kako su reakcije pozitivne jer je knjiga prošla već veliki "broj ruku", odnosno čitatelja.

"Kada vam vaši najbliži iskreno odreagiraju na način da nemaju što reći ili dodati nakon čitanja, znate da ste napravili dobar posao. Knjiga je jako dinamična, sadržajna i puna je zanimljivih informacija o sudbinama Novotravničana, djetinjstvu, modi, kazetama, glazbenim bendovima.."

"Abecedarij Novog Travnika" nije samo djelo prošlosti nego je upravo kroz pisanje i stvaranje ovog djela Bugarin krajnji proizvod zamislio kao djelo koje će uvezati veliki broj Novotravničana i u tome je i uspio.

"Nastojao sam uvezati što više ljudi iz Novog Travnika u ovaj projekt, tako da je Blagun Lovrinović urednik, Stjepan Dujo nakladnik, a Anđela Banović je radila ilustraciju naslovnice. Naslovnica je jako ekstravagantna, zanimljiva i tek kada mislima dopustite da vas vode vidite dubinu naslovnice, odnosno dubinu samog djela."

IMG_2910.JPG

Pandemija koronavirusa je utjecala na odgodu predstavljanja ove knjige čak četiri puta, ali večeras je ipak održana uz zadovoljstvo svih okupljenih u publici. Ukoliko ovo djelo bude zanimljivo i drugim sredinama sigurno će doći do ponovnog predstavljanja, ali najbitnije je ipak da je održana u sredini u kojoj se svi poznaju i u kojoj je njen sadržaj čitateljima na "ti".

Autoru želimo iskrene čestitke na ustrajanosti i zahvalu na poklanjanju Novom Travniku ovako jedno jezgrovito i prepoznatljivo djelo. "Abecedarij Novog Travnika" polako postaje suvenir svih onih koji dođu u naš grad, a zasigurno je kako bi se trebao nalaziti i na polici svakog Novotravničanina.

IMG_2895.JPGIMG_2900.JPGIMG_2902.JPGIMG_2893.JPG

Notra.ba

 

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Velimir Bugarin

IMG_2930.JPG

Večeras je u Zelenoj dvorani Osnovne škole "Novi Travnik" održano predstavljanje knjige "Abecedarij Novog Travnika", autora Velimira Bugarina..

Posjetiteljima se najprije obratio Josip Križanović, dopredsjednik HKD-a Napredak, a upravo je ovo društvo bilo organizator večerašnjeg predstavljanja.

Uvodnih nekoliko riječi rekao je i Blagun Lovrinović, predsjednik HKD-a podružnica Novi Travnik, a potom se obratio i načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo koji je ujedno bio i nakladnik ove knjige.

Dujo je istaknuo kako je iznimno sretan i ponosan što je upravo Velimir Bugarin "ušao" u ovako težak projekt i godinama prikupljao građu kako bi Novi Travnik kao grad dobio dostojnu priču pretočenu u knjigu. 

IMG_2906.JPG

Okupljenima se obratio i župnik župe Presveto Trojstvo Novi Travnik, don Anto Ledić, a glazbene note "donijeli" su učenici SGŠ "Jakov Gotovac" Novi Travnik.

IMG_2908.JPG

Bugarin ističe kako je proces pisanja okakvog djela iznimno dugotrajan i mukotrpan, ali da itekako vrijedi kada vidi koliki broj ljudi se zainteresirao pročitavši djelo.

"Ideju o pisanju djela ovog tipa dobio sam u Baskiji, negdje među vinogradima. Tada nisam znao naziv djela, ali uz preporuku prijatelja etnologa i kulturnog antropologa, Marija Katića bilo je jednostavnije. Kroz dvije i pol godine trebalo je mnogo truda, živaca, putovanja, prekopavanja arhiva, preko stotinu intervjua s Novotravničanima kako bi prikupio samu građu. U nekim trentucima je nedostajalo inspiracije jer je ovo moja peta knjiga u šest godina, ali kada je ugledala svjetlo dana sve te probleme sam zaboravio.", ističe za Notru.ba, Velimir Bugarin.

IMG_2928.JPG

Knjiga nudi veliki broj informacija koji su nepoznati velikom broju građana, a osobito onim najmlađim. Veliki broj podataka o nastanku Novog Travnika kao grada Bugarin je našao u časopisima iz 60-tih godina lista "Bratstvo" koje je danas gotovo nemoguće pronaći.

Autor ističe kako su reakcije pozitivne jer je knjiga prošla već veliki "broj ruku", odnosno čitatelja.

"Kada vam vaši najbliži iskreno odreagiraju na način da nemaju što reći ili dodati nakon čitanja, znate da ste napravili dobar posao. Knjiga je jako dinamična, sadržajna i puna je zanimljivih informacija o sudbinama Novotravničana, djetinjstvu, modi, kazetama, glazbenim bendovima.."

"Abecedarij Novog Travnika" nije samo djelo prošlosti nego je upravo kroz pisanje i stvaranje ovog djela Bugarin krajnji proizvod zamislio kao djelo koje će uvezati veliki broj Novotravničana i u tome je i uspio.

"Nastojao sam uvezati što više ljudi iz Novog Travnika u ovaj projekt, tako da je Blagun Lovrinović urednik, Stjepan Dujo nakladnik, a Anđela Banović je radila ilustraciju naslovnice. Naslovnica je jako ekstravagantna, zanimljiva i tek kada mislima dopustite da vas vode vidite dubinu naslovnice, odnosno dubinu samog djela."

IMG_2910.JPG

Pandemija koronavirusa je utjecala na odgodu predstavljanja ove knjige čak četiri puta, ali večeras je ipak održana uz zadovoljstvo svih okupljenih u publici. Ukoliko ovo djelo bude zanimljivo i drugim sredinama sigurno će doći do ponovnog predstavljanja, ali najbitnije je ipak da je održana u sredini u kojoj se svi poznaju i u kojoj je njen sadržaj čitateljima na "ti".

Autoru želimo iskrene čestitke na ustrajanosti i zahvalu na poklanjanju Novom Travniku ovako jedno jezgrovito i prepoznatljivo djelo. "Abecedarij Novog Travnika" polako postaje suvenir svih onih koji dođu u naš grad, a zasigurno je kako bi se trebao nalaziti i na polici svakog Novotravničanina.

IMG_2895.JPGIMG_2900.JPGIMG_2902.JPGIMG_2893.JPG

Notra.ba

 

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17