odblokiran-upis-studenata

Studiranje na fakultetima u Županiji Središnja Bosna u predstojećoj akademskoj godini bit će omogućeno za nešto više od 6400 studenata, odlučila je danas Vlada ove županije.

Vlada je na izvanrednoj sjednici usvojila odluku o upisu studenata u 2015/2016. godini na četiri visokoškolske ustanove u SBŽ-u, a kojom je omogućen i upis 610 stranih studenata. Na današnjoj sjednici Vlade najviše se raspravljalo upravo o potencijalnom povećanju broja inozemnih studenata, kojima će biti omogućeno studiranje u ŽSB-u.

Povećanje upisne kvote za ove studente tražio je premijer Tahir Lendo uz obrazloženje da je njihova zainteresiranost, a osobito studenata iz Turske, za fakultete u našoj županiji veća u odnosu na domaće studente.

"Inozemni studenti su postali naš brend i tu prednost trebamo iskoristiti. Ako smanjimo njihov broj blokirali smo radih naših sveučilišta", kazao je Lendo.

Ministrica obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Katica Čerkez upozorila je da su temelj za određivanje upisnih kvota nastavni kadar i prostor za školovanje studenata kojima privatna sveučilišta u ovoj županiji raspolažu.

"Razumijem da su oni investitori i da žele u što kraćem roku ostvariti profit, ali mi se moramo držati zakona i propisa. Ako imaju dovoljan broj nastavnika i prostora za kvalitetan nastavni proces nitko ih neće sputavati ", kazala je Čerkez, najavljujući kako će inspekcije provjeravati ispunjavaju li fakulteti uvjete za upis odobrenog broja studenata.

Kompromis na sjednici Vlade je postignut tako što je Univerzitetu u Travniku, koji je iskazao najveće zanimanje za upis inozemnih studenata, povećana upisna kvota s obzirom na to da pojedina sveučilišta planiraju upisati manji broj inozemnih studenata.

(artinfo.ba/im)

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST

odblokiran-upis-studenata

Studiranje na fakultetima u Županiji Središnja Bosna u predstojećoj akademskoj godini bit će omogućeno za nešto više od 6400 studenata, odlučila je danas Vlada ove županije.

Vlada je na izvanrednoj sjednici usvojila odluku o upisu studenata u 2015/2016. godini na četiri visokoškolske ustanove u SBŽ-u, a kojom je omogućen i upis 610 stranih studenata. Na današnjoj sjednici Vlade najviše se raspravljalo upravo o potencijalnom povećanju broja inozemnih studenata, kojima će biti omogućeno studiranje u ŽSB-u.

Povećanje upisne kvote za ove studente tražio je premijer Tahir Lendo uz obrazloženje da je njihova zainteresiranost, a osobito studenata iz Turske, za fakultete u našoj županiji veća u odnosu na domaće studente.

"Inozemni studenti su postali naš brend i tu prednost trebamo iskoristiti. Ako smanjimo njihov broj blokirali smo radih naših sveučilišta", kazao je Lendo.

Ministrica obrazovanja, znanosti, kulture i sporta Katica Čerkez upozorila je da su temelj za određivanje upisnih kvota nastavni kadar i prostor za školovanje studenata kojima privatna sveučilišta u ovoj županiji raspolažu.

"Razumijem da su oni investitori i da žele u što kraćem roku ostvariti profit, ali mi se moramo držati zakona i propisa. Ako imaju dovoljan broj nastavnika i prostora za kvalitetan nastavni proces nitko ih neće sputavati ", kazala je Čerkez, najavljujući kako će inspekcije provjeravati ispunjavaju li fakulteti uvjete za upis odobrenog broja studenata.

Kompromis na sjednici Vlade je postignut tako što je Univerzitetu u Travniku, koji je iskazao najveće zanimanje za upis inozemnih studenata, povećana upisna kvota s obzirom na to da pojedina sveučilišta planiraju upisati manji broj inozemnih studenata.

(artinfo.ba/im)

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17