certifikati-caritasa

Svjesni činjenice da u današnje vrijeme ima sve više starijih osoba, kao i osoba s invaliditetom, koje žive same ili s obitelji koje nisu kvalificirane brinuti o takvom osobama, Poslovna jedinica "Socijalno-edukativnog centra" (SEC), koja od rujna 2013 godine djeluje u Travniku, odlučila je projekt obuke njegovatelja starih i nemoćnih realizirati i u Travniku. S ciljem unaprijeđenja kvalitete života starih i nemoćnih kao i invalidnih osoba, realiziran je projekt šestomjesečne obuke njegovatelja. Uz teorijski obuka je imala i praktični dio, a 17 polaznika ovih je dana dobilo cetrifikate o završenoj obuci provedenoj prema Programu osposobljavanja za njegu starih i nemoćnih kojeg SEC provodi od 2011 godine. Na uloženom trudu i pokazanom interesu za obuku čestitao im je Igor Lukenda, direktor SEC-a.

Polaznici obuke, certificirani njegovatelji, također nisu krili oduševljenje zbog završetka obuke za koju su uvjereni da će im pomoći u pronalasku zaposlenja.

"U posljednje vrijeme je u BiH, kao i u svijetu, povećana potražnja za njegovateljima starih i nemoćnih osoba. Socijalno-edukativni centar poslovna jedinicaTravnik je pokrenuo obuku iz ove oblasti i jako sam im zahvalan na tome. Za vrijeme obuke stekao sam mnoga znanja, i što je najvažnije, osposobljen sam za samostalan rad iz ove oblasti. Svim zainteresiranim iskreno preporučujem ovu obuku ne samo zbog znanja koje će steći, nego i zbog mogućnosti zapošljavanja", izjavio je Halil Husanović, jedan od polaznika.

Za Slađanu Sureta, polaznicu obuke, stečena znanja i vještine su prilika za novi početak.

"Nakon što sam ostala bez posla, odlučila sam se upisati na Program osposobljavanja za obavljanje poslova njegovatelja za stare i nemoćne osobe, što mi je predstavljalo veliki izazov. Tijekom edukacije, uvidjela sam da postoji veliki interes za suradnju njegovatelja i starih osoba, te da posao njegovatelja može, osim prilike za posao, doprinijeti i u povezanosti našeg društva", kaže Slađana.

SEC tim prvenstveno radi na osposobljavanju osoba koje će raditi u specijaliziranim ustanovama čime se podiže kvaliteta usluga. Stvaranjem kadra koji je stručno osposobljen, omogućava osobama kojima je potrebna tuđa njega i pomoć da dobiju najbolju moguću njegu. Potreba za njegovateljima sve je izraženija i na području Srednjobosanske županije.

"U našem društvu je evidentan porast broja starih osoba i samim tim se stvara veća potreba za skrbi starih i nemoćnih osoba i izuzetno sam ponosna što na području SBŽ imamo 17 educiranih njegovatelja koji će moći kvalitetno i odgovorno pružati svoje usluge", kazala je Zvjezdana Nakić, voditeljica Poslovne jedinice SEC-a u Travniku.

Ustanova za obrazovanje odraslih "Socijalno-edukativni centar" (SEC) Banja Luka osnovan je u sklopu projekta obrazovanja odraslih za socijalna zanimanja kojeg zajednički provode Caritas Biskupske konferencija BiH i Caritas Austrije, uz financijsku potporu Austrijske razvojne agencije. U rujnu 2013. godine s radom je počela i podružnica Ustanove u Travniku.

(artinfo.ba/ap)

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST

certifikati-caritasa

Svjesni činjenice da u današnje vrijeme ima sve više starijih osoba, kao i osoba s invaliditetom, koje žive same ili s obitelji koje nisu kvalificirane brinuti o takvom osobama, Poslovna jedinica "Socijalno-edukativnog centra" (SEC), koja od rujna 2013 godine djeluje u Travniku, odlučila je projekt obuke njegovatelja starih i nemoćnih realizirati i u Travniku. S ciljem unaprijeđenja kvalitete života starih i nemoćnih kao i invalidnih osoba, realiziran je projekt šestomjesečne obuke njegovatelja. Uz teorijski obuka je imala i praktični dio, a 17 polaznika ovih je dana dobilo cetrifikate o završenoj obuci provedenoj prema Programu osposobljavanja za njegu starih i nemoćnih kojeg SEC provodi od 2011 godine. Na uloženom trudu i pokazanom interesu za obuku čestitao im je Igor Lukenda, direktor SEC-a.

Polaznici obuke, certificirani njegovatelji, također nisu krili oduševljenje zbog završetka obuke za koju su uvjereni da će im pomoći u pronalasku zaposlenja.

"U posljednje vrijeme je u BiH, kao i u svijetu, povećana potražnja za njegovateljima starih i nemoćnih osoba. Socijalno-edukativni centar poslovna jedinicaTravnik je pokrenuo obuku iz ove oblasti i jako sam im zahvalan na tome. Za vrijeme obuke stekao sam mnoga znanja, i što je najvažnije, osposobljen sam za samostalan rad iz ove oblasti. Svim zainteresiranim iskreno preporučujem ovu obuku ne samo zbog znanja koje će steći, nego i zbog mogućnosti zapošljavanja", izjavio je Halil Husanović, jedan od polaznika.

Za Slađanu Sureta, polaznicu obuke, stečena znanja i vještine su prilika za novi početak.

"Nakon što sam ostala bez posla, odlučila sam se upisati na Program osposobljavanja za obavljanje poslova njegovatelja za stare i nemoćne osobe, što mi je predstavljalo veliki izazov. Tijekom edukacije, uvidjela sam da postoji veliki interes za suradnju njegovatelja i starih osoba, te da posao njegovatelja može, osim prilike za posao, doprinijeti i u povezanosti našeg društva", kaže Slađana.

SEC tim prvenstveno radi na osposobljavanju osoba koje će raditi u specijaliziranim ustanovama čime se podiže kvaliteta usluga. Stvaranjem kadra koji je stručno osposobljen, omogućava osobama kojima je potrebna tuđa njega i pomoć da dobiju najbolju moguću njegu. Potreba za njegovateljima sve je izraženija i na području Srednjobosanske županije.

"U našem društvu je evidentan porast broja starih osoba i samim tim se stvara veća potreba za skrbi starih i nemoćnih osoba i izuzetno sam ponosna što na području SBŽ imamo 17 educiranih njegovatelja koji će moći kvalitetno i odgovorno pružati svoje usluge", kazala je Zvjezdana Nakić, voditeljica Poslovne jedinice SEC-a u Travniku.

Ustanova za obrazovanje odraslih "Socijalno-edukativni centar" (SEC) Banja Luka osnovan je u sklopu projekta obrazovanja odraslih za socijalna zanimanja kojeg zajednički provode Caritas Biskupske konferencija BiH i Caritas Austrije, uz financijsku potporu Austrijske razvojne agencije. U rujnu 2013. godine s radom je počela i podružnica Ustanove u Travniku.

(artinfo.ba/ap)

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17