× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

skolska-lektiraRoditelji u akciji

skolska-lektira

"Knjižnica OŠ '13. rujan' u Jajcu, nalazi se u lošem stanju što se tiče dostupnih naslova lektirnih djela. Osim toga, knjižnica nema niti jedno računalo namijenjeno učenicima. Na taj način učenicima je onemogućen pristup informacijama koje su im potrebne pri realizaciji istraživačkih radova, referata, projekata itd. S obzirom na veliki broj učenika koji pohađaju nastavu u ovoj školi, neophodno je osigurati im potrebna lektirna djela i računala", stoji između ostaloga u dopisu Vijeća roditelja ove škole kojim brižni roditelji pokušavaju prikupiti potrebna sredstva kako bi pomogli svojoj djeci.

Naime, nastavnim planom i programom već su previđeni određeni naslovi za čitanje, ali s obzirom na nedovoljan broj dostupnih naslova, vrlo ga je teško realizirati. Budući da škola ima brojne odjele, upravo nedovoljan broj dostupnih naslova sprečava učenike da istovremeno čitaju zadano lektirno djelo. Zbog toga učenici stalno čekaju jedni na druge kako bi pročitali lektiru i samim time gube motivaciju za čitanje i obradu iste.

"Stoga je Vijeće roditelja pokrenulo akciju prikupljanja sredstava kojima bi se knjižnica dopunila lektirnim djelima koja nedostaju kao i naslovima suvremenih pisaca za djecu i mladež", kazala nam je gospođa Xenia Maria Jurišić, predsjednica Vijeća, koja je cijelu akciju i pokrenula.

"Kako bi i naši učenici koji se godinama bore s problemom nedostatka knjiga napokon dobili priliku koju danas u svijetu imaju sva djeca – priliku da kroz čitanje putuju neograničenim svijetom mašte i na taj se način razviju u potpunu i zrelu ličnost, iskreno se nadamo da ćete nam pomoći u prikupljanju sredstava kojima ćemo dopuniti knjižni fond naše knjižnice", stoji u dopisu.

Stoga ukoliko se odlučite pomoći, uplate možete vršiti na broj žiro računa 1549995000088929. Ovo je račun NEOVISNOG SINDIKATA OŠ "13.rujan" Jajce.

OŠ "13. rujan"
Volijak bb
Jajce

POPIS POTREBNIH KNJIŽEVNIH DJELA ZA LEKTIRU (prema NPP)

AUTOR, DJELO I POTREBAN BROJ PRIMJERAKA)

I. razred        

Balog, Zvonimir - Nevidljiva Iva (16)
Balog, Zvonimir - Pjesma sa šlagom (25)
Hubijar, Zehra - Zeko i djeca, Čudna sprava (25)
Kapidžić, Nasiha - Baka čisti put (25)
Letić-Fabri, Bosiljka - Jesen (25)
Narodna priča - Zekina kućica (25)
Parun, Vesna - Uspavanka za ježa (25)
Paljetak, Luko - Gusjenica, Gramatička česma (25)
Tartalja, Gvido - Koliko je težak san, Kratkotrajna škola (25)
Vitez, Grigor - Prepelica (25)

II. razred        

Ćopić, Branko - Ježeva kućica (27)
Ezop - Basne (10)
Femenić, Stanislav - Idi pa vidi (6)
Kapidžić-Hadžić, Nasiha - Sjenica (25)
Sigsgaard, Jens - Pale sam na svijetu (14)
Škrinjarić, Sunčana - Plesna haljina žutog maslačka (25)

III. razred        

Mahmutefendić, K. - Roman o novčiću (25)
Narodne pripovijetke (25)
Radović. D. - Izbor iz poezije (25)
Nazor, Vladimir; Generalić, Ivan (25)
Horvatić, Dubravko - Grički top (25)
Bonsels, Waldemar - Pčelica Maja (15)
Lofting, Hugh - Pripovijest o doktoru Dolittleu (7)
Gardaš, Anto - Ljubičasti planet (15)
Gardaš, Anto - Bakreni planet (25)
Gardaš, Anto - Izum profesora Leopolda (25)
Škrinjarić, Sunčana - Kaktus bajke (25)
Škrinjarić, Sunčana - Dva smijeha (25)
Kolarić-Kišur, Zlata - Moja Zlatna dolina (7)
Balog, Zvonimir - Zeleni mravi (15)
Balog, Zvonimir - Ja magarac (25)
Iveljić, Nada - Šestinski kišobran (25)
Priče i pjesme s tematikom Domovinskog rata (izbor) (25)
Ezopove basne (izbor) (10)
Čečuk, Milan - Omedeto (igrokaz) (25)
Parun, Vesna; Tulač, Ladislav - Mačak Džingiskan i Miki Trasi (igrokaz) (25)

Poželjni su i naslovi suvremenih pisaca (Zlatko Krilić, Sanja Pilić, Sanja Polak, Melita Rundek, Hrvoje Kovačević, Maja Brajko-Livaković, Anto Gardaš...)!        

(artinfo.ba/im)

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

skolska-lektiraRoditelji u akciji

skolska-lektira

"Knjižnica OŠ '13. rujan' u Jajcu, nalazi se u lošem stanju što se tiče dostupnih naslova lektirnih djela. Osim toga, knjižnica nema niti jedno računalo namijenjeno učenicima. Na taj način učenicima je onemogućen pristup informacijama koje su im potrebne pri realizaciji istraživačkih radova, referata, projekata itd. S obzirom na veliki broj učenika koji pohađaju nastavu u ovoj školi, neophodno je osigurati im potrebna lektirna djela i računala", stoji između ostaloga u dopisu Vijeća roditelja ove škole kojim brižni roditelji pokušavaju prikupiti potrebna sredstva kako bi pomogli svojoj djeci.

Naime, nastavnim planom i programom već su previđeni određeni naslovi za čitanje, ali s obzirom na nedovoljan broj dostupnih naslova, vrlo ga je teško realizirati. Budući da škola ima brojne odjele, upravo nedovoljan broj dostupnih naslova sprečava učenike da istovremeno čitaju zadano lektirno djelo. Zbog toga učenici stalno čekaju jedni na druge kako bi pročitali lektiru i samim time gube motivaciju za čitanje i obradu iste.

"Stoga je Vijeće roditelja pokrenulo akciju prikupljanja sredstava kojima bi se knjižnica dopunila lektirnim djelima koja nedostaju kao i naslovima suvremenih pisaca za djecu i mladež", kazala nam je gospođa Xenia Maria Jurišić, predsjednica Vijeća, koja je cijelu akciju i pokrenula.

"Kako bi i naši učenici koji se godinama bore s problemom nedostatka knjiga napokon dobili priliku koju danas u svijetu imaju sva djeca – priliku da kroz čitanje putuju neograničenim svijetom mašte i na taj se način razviju u potpunu i zrelu ličnost, iskreno se nadamo da ćete nam pomoći u prikupljanju sredstava kojima ćemo dopuniti knjižni fond naše knjižnice", stoji u dopisu.

Stoga ukoliko se odlučite pomoći, uplate možete vršiti na broj žiro računa 1549995000088929. Ovo je račun NEOVISNOG SINDIKATA OŠ "13.rujan" Jajce.

OŠ "13. rujan"
Volijak bb
Jajce

POPIS POTREBNIH KNJIŽEVNIH DJELA ZA LEKTIRU (prema NPP)

AUTOR, DJELO I POTREBAN BROJ PRIMJERAKA)

I. razred        

Balog, Zvonimir - Nevidljiva Iva (16)
Balog, Zvonimir - Pjesma sa šlagom (25)
Hubijar, Zehra - Zeko i djeca, Čudna sprava (25)
Kapidžić, Nasiha - Baka čisti put (25)
Letić-Fabri, Bosiljka - Jesen (25)
Narodna priča - Zekina kućica (25)
Parun, Vesna - Uspavanka za ježa (25)
Paljetak, Luko - Gusjenica, Gramatička česma (25)
Tartalja, Gvido - Koliko je težak san, Kratkotrajna škola (25)
Vitez, Grigor - Prepelica (25)

II. razred        

Ćopić, Branko - Ježeva kućica (27)
Ezop - Basne (10)
Femenić, Stanislav - Idi pa vidi (6)
Kapidžić-Hadžić, Nasiha - Sjenica (25)
Sigsgaard, Jens - Pale sam na svijetu (14)
Škrinjarić, Sunčana - Plesna haljina žutog maslačka (25)

III. razred        

Mahmutefendić, K. - Roman o novčiću (25)
Narodne pripovijetke (25)
Radović. D. - Izbor iz poezije (25)
Nazor, Vladimir; Generalić, Ivan (25)
Horvatić, Dubravko - Grički top (25)
Bonsels, Waldemar - Pčelica Maja (15)
Lofting, Hugh - Pripovijest o doktoru Dolittleu (7)
Gardaš, Anto - Ljubičasti planet (15)
Gardaš, Anto - Bakreni planet (25)
Gardaš, Anto - Izum profesora Leopolda (25)
Škrinjarić, Sunčana - Kaktus bajke (25)
Škrinjarić, Sunčana - Dva smijeha (25)
Kolarić-Kišur, Zlata - Moja Zlatna dolina (7)
Balog, Zvonimir - Zeleni mravi (15)
Balog, Zvonimir - Ja magarac (25)
Iveljić, Nada - Šestinski kišobran (25)
Priče i pjesme s tematikom Domovinskog rata (izbor) (25)
Ezopove basne (izbor) (10)
Čečuk, Milan - Omedeto (igrokaz) (25)
Parun, Vesna; Tulač, Ladislav - Mačak Džingiskan i Miki Trasi (igrokaz) (25)

Poželjni su i naslovi suvremenih pisaca (Zlatko Krilić, Sanja Pilić, Sanja Polak, Melita Rundek, Hrvoje Kovačević, Maja Brajko-Livaković, Anto Gardaš...)!        

(artinfo.ba/im)

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.