× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

prometna-skola-kis

I tijekom ovog vikenda službenici policije MUP-a ŽSB provodili su pojačane mjere sigurnosti. One su na različitim područjima realizirane sa različitim akcentima. Tako je na području sportsko-rekreacijskog centra Babanovac-Vlašić aktivnost bila usmjerena na osiguranje trodnevne turističke i kulturne manifestacije „Šankanje 2016“, u koju su bili uključeni službenici policijske stanice Travnik, službenici krim policije, ali i službenici Jedinice za podršku. Mjere koje su poduzete omogućile su da manifestacija protekne bez sigurnosnih problema.

U nekim općinama naše Županije izvršene su pojačane kontrole prometa s naglaskom na kontrolu alkoholiziranosti vozača, vožnje bez položenog vozačkog ispita, te registriranosti i tehničke ispravnosti motornih vozila. Naglasak je bio i na kontroli vozača koji su evidentirani kao višestruki povratnici u vršenju prometnih prekršaja, a istovremeno imaju veći broj neplaćenih novčanih kazni za ove prekršaje.

Tako su službenici policije u Bugojnu dana 17.12.2016.godine, pola sata iza ponoći, u ulici 307.Motorizovane brigade zaustavili vozilo Mercedes bez registarskih oznaka, kojim je upravljao S.V. rođen 1981.godine iz Bugojna. Budući da je vozilom upravljao bez položenog vozačkog ispita i da je pri tome bio u alkoholiziranom stanju, vozač i vozilo su isključeni iz prometa. Daljom provjerom je ustanovljeno da se radi o višestrukom povratniku u vršenju ovakvih prekršaja, te mu je vozilo privremeno oduzeto kako bi bio spriječen u daljem vršenju prekršaja.

Jedno vozilo oduzeto je i u Donjem Vakufu, kada su službenici policije dana 16.12.2016.godine oko 14,00 sati izvršili kontrolu vozila Passat, registarskih oznaka J96-E-441 i ustanovili da istim upravlja osoba N.D. rođen 1992.godine, koji nema položen vozački ispit. Provjerom je ustanovljeno da se on pojavljuje kao stalni izvršitelj ovakvih prekršaja i da ima čak 10.400 KM neplaćenih novčanih kazni. Obzirom da dosadašnje izrečene kazne nisu postigle svrhu kažnjavanju i da je nastavio sa vršenjem prekršaja, kako bi bio spriječen u daljem činjenju prekršaja privremeno mu je oduzeto vozilo.
Za obe osobe će, uz zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka, općinskom sudu Bugojno biti predloženo trajno oduzimanje vozila, kao sredstva izvršenja prekršaja.
Kroz provedbu ove aktivnosti do sada je oduzeto ukupno 10 vozila, od kojih je 7 u Kiseljaku i po jedno oduzeto vozilo u Kreševu, Bugojnu i Donjem Vakufu.

Inače, u Kiseljaku je sinoć oko 20 sati došlo i do prilično nevjerojatne prometne nesreće kada je jedno putničko vozilo završilo u ogradi Osnovne škole u samog središtu grada.

Pojačanim kontrolama prometa tijekom ovog vikenda ukupno je iz prometa isključen 51 vozač zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola ili bez položenog vozačkog ispita. Također, zbog prekoračenja dozvoljene brzine kretanja evidentirana su 124 slučaja, a zbog nerigistriranosti ili tehničke ispravnosti iz prometa je isključeno 16 vozila. Ukupno je zbog različitih prekršaja iz oblasti prometa uručeno je 499 prekršajnih naloga.

Osim u oblasti prometa, pojačane mjere su provedene u oblasti javnog reda i mira, te se otpočelo sa kontrolom i sprječavanjem nedozvoljene prodaje i upotrebe pirotehničkih sredstava.

Isto tako, na području Uskoplja i Bugojna vršene su kontrole rada ugostiteljskih objekata, gdje je ostvarena i suradnja sa inspekcijskim organima, koji su za jedan ugostiteljski objekat u Bugojnu sačinili Zapisnik o nepropisnom radu. Akcent kontrole bio je točenje alkohola maloljetnim osobama, ali i poštivanje općinskih odluka o radnom vremenu, stoji u policijskom izvješću.


artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

prometna-skola-kis

I tijekom ovog vikenda službenici policije MUP-a ŽSB provodili su pojačane mjere sigurnosti. One su na različitim područjima realizirane sa različitim akcentima. Tako je na području sportsko-rekreacijskog centra Babanovac-Vlašić aktivnost bila usmjerena na osiguranje trodnevne turističke i kulturne manifestacije „Šankanje 2016“, u koju su bili uključeni službenici policijske stanice Travnik, službenici krim policije, ali i službenici Jedinice za podršku. Mjere koje su poduzete omogućile su da manifestacija protekne bez sigurnosnih problema.

U nekim općinama naše Županije izvršene su pojačane kontrole prometa s naglaskom na kontrolu alkoholiziranosti vozača, vožnje bez položenog vozačkog ispita, te registriranosti i tehničke ispravnosti motornih vozila. Naglasak je bio i na kontroli vozača koji su evidentirani kao višestruki povratnici u vršenju prometnih prekršaja, a istovremeno imaju veći broj neplaćenih novčanih kazni za ove prekršaje.

Tako su službenici policije u Bugojnu dana 17.12.2016.godine, pola sata iza ponoći, u ulici 307.Motorizovane brigade zaustavili vozilo Mercedes bez registarskih oznaka, kojim je upravljao S.V. rođen 1981.godine iz Bugojna. Budući da je vozilom upravljao bez položenog vozačkog ispita i da je pri tome bio u alkoholiziranom stanju, vozač i vozilo su isključeni iz prometa. Daljom provjerom je ustanovljeno da se radi o višestrukom povratniku u vršenju ovakvih prekršaja, te mu je vozilo privremeno oduzeto kako bi bio spriječen u daljem vršenju prekršaja.

Jedno vozilo oduzeto je i u Donjem Vakufu, kada su službenici policije dana 16.12.2016.godine oko 14,00 sati izvršili kontrolu vozila Passat, registarskih oznaka J96-E-441 i ustanovili da istim upravlja osoba N.D. rođen 1992.godine, koji nema položen vozački ispit. Provjerom je ustanovljeno da se on pojavljuje kao stalni izvršitelj ovakvih prekršaja i da ima čak 10.400 KM neplaćenih novčanih kazni. Obzirom da dosadašnje izrečene kazne nisu postigle svrhu kažnjavanju i da je nastavio sa vršenjem prekršaja, kako bi bio spriječen u daljem činjenju prekršaja privremeno mu je oduzeto vozilo.
Za obe osobe će, uz zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka, općinskom sudu Bugojno biti predloženo trajno oduzimanje vozila, kao sredstva izvršenja prekršaja.
Kroz provedbu ove aktivnosti do sada je oduzeto ukupno 10 vozila, od kojih je 7 u Kiseljaku i po jedno oduzeto vozilo u Kreševu, Bugojnu i Donjem Vakufu.

Inače, u Kiseljaku je sinoć oko 20 sati došlo i do prilično nevjerojatne prometne nesreće kada je jedno putničko vozilo završilo u ogradi Osnovne škole u samog središtu grada.

Pojačanim kontrolama prometa tijekom ovog vikenda ukupno je iz prometa isključen 51 vozač zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola ili bez položenog vozačkog ispita. Također, zbog prekoračenja dozvoljene brzine kretanja evidentirana su 124 slučaja, a zbog nerigistriranosti ili tehničke ispravnosti iz prometa je isključeno 16 vozila. Ukupno je zbog različitih prekršaja iz oblasti prometa uručeno je 499 prekršajnih naloga.

Osim u oblasti prometa, pojačane mjere su provedene u oblasti javnog reda i mira, te se otpočelo sa kontrolom i sprječavanjem nedozvoljene prodaje i upotrebe pirotehničkih sredstava.

Isto tako, na području Uskoplja i Bugojna vršene su kontrole rada ugostiteljskih objekata, gdje je ostvarena i suradnja sa inspekcijskim organima, koji su za jedan ugostiteljski objekat u Bugojnu sačinili Zapisnik o nepropisnom radu. Akcent kontrole bio je točenje alkohola maloljetnim osobama, ali i poštivanje općinskih odluka o radnom vremenu, stoji u policijskom izvješću.


artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.