× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Vitez

policijska-traka23423-crnobijela.jpg

Još jedan suicid, četvrti u nizu, maloljetnika u mjestu Jardol kod Viteza od prije tri dana, zabrinulo je mještane, ali i nadležne organe koji su pokrenuli istragu o ovom slučaju, piše Klix.ba..

U mjestu Jardol kod Viteza prije nekoliko dana još jedan maloljetnik je izvršio suicid, a sahranjen je prije dva dana u Jardolu. Četiri suicida maloljetnika u zadnje tri godine od čega dva od početka ove godine, alamirala su i policiju i tužiteljstvo.

Iz Ministarstva unutarnjih poslova Srednjobosanske županije rečeno je da su prijavljena 2 suicida maloljetnika ove godine, a u tijeku 2021. i 2022. godine još dva takva slučaja.

"U suradnji s nadležnim Županijskim tužiteljstvom u ovim slučajevima službenici policije su poduzeli zakonom propisane mjere i radnje", kazali su iz MUP-a SBŽ.

Iz Tužiteljstva SBŽ su informirali javnost da su i u ovom kao i u ranijim slučajevima poduzeli sve aktivnosti i radnje te da je formiran predmet kako bi se nakon razgovora sa svjedocima i detaljnom istragom uvidjelo postoji li povezanost ovih slučajeva.

Mještani Jardola su u šoku i nevjerici, a od dječaka koji je preminuo 27. kolovoza veoma potresnom porukom rastali su se i učenici te osoblje škole.

"Teško je iskazati riječi utjehe koje bismo u ovom trenutku mogli uputiti roditeljima našeg učenika s kojim smo odrastali devet godina, ali naše misli i molitve su s njima u ovim iznimno teškim trenutcima. Dragi D., na nas i sve one koji su te poznavali ostavio si naizbrisiv trag, a naše suze koje od jutra teku ispraćaju te u novi svijet gdje ćemo se opet jednom sresti", stoji u poruci škole upućenoj porodici dječaka uz iskazivanje iskrene sućuti neutješnim roditeljima i članovima obitelji.

Više detalja o okolnostima i povezanosti ovih slučajeva bit će poznato sljedećih dana.

Detaljniju istragu su tražili i mediji koji djeluju na području Srednjobosanske županije koji su od nadležnih tražili da istraže stoji li netko iza ovih slučajeva, je li to osoba, grupa, algoritmi na društvenim mrežama ili nešto drugo, ali i da nadležni ovo sve promatraju kao kolektivni slučaj istrage, a ne kao izdvojene nesreće.

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Sarajevski kiseljak - novi 28.6.
  • Vitez

policijska-traka23423-crnobijela.jpg

Još jedan suicid, četvrti u nizu, maloljetnika u mjestu Jardol kod Viteza od prije tri dana, zabrinulo je mještane, ali i nadležne organe koji su pokrenuli istragu o ovom slučaju, piše Klix.ba..

U mjestu Jardol kod Viteza prije nekoliko dana još jedan maloljetnik je izvršio suicid, a sahranjen je prije dva dana u Jardolu. Četiri suicida maloljetnika u zadnje tri godine od čega dva od početka ove godine, alamirala su i policiju i tužiteljstvo.

Iz Ministarstva unutarnjih poslova Srednjobosanske županije rečeno je da su prijavljena 2 suicida maloljetnika ove godine, a u tijeku 2021. i 2022. godine još dva takva slučaja.

"U suradnji s nadležnim Županijskim tužiteljstvom u ovim slučajevima službenici policije su poduzeli zakonom propisane mjere i radnje", kazali su iz MUP-a SBŽ.

Iz Tužiteljstva SBŽ su informirali javnost da su i u ovom kao i u ranijim slučajevima poduzeli sve aktivnosti i radnje te da je formiran predmet kako bi se nakon razgovora sa svjedocima i detaljnom istragom uvidjelo postoji li povezanost ovih slučajeva.

Mještani Jardola su u šoku i nevjerici, a od dječaka koji je preminuo 27. kolovoza veoma potresnom porukom rastali su se i učenici te osoblje škole.

"Teško je iskazati riječi utjehe koje bismo u ovom trenutku mogli uputiti roditeljima našeg učenika s kojim smo odrastali devet godina, ali naše misli i molitve su s njima u ovim iznimno teškim trenutcima. Dragi D., na nas i sve one koji su te poznavali ostavio si naizbrisiv trag, a naše suze koje od jutra teku ispraćaju te u novi svijet gdje ćemo se opet jednom sresti", stoji u poruci škole upućenoj porodici dječaka uz iskazivanje iskrene sućuti neutješnim roditeljima i članovima obitelji.

Više detalja o okolnostima i povezanosti ovih slučajeva bit će poznato sljedećih dana.

Detaljniju istragu su tražili i mediji koji djeluju na području Srednjobosanske županije koji su od nadležnih tražili da istraže stoji li netko iza ovih slučajeva, je li to osoba, grupa, algoritmi na društvenim mrežama ili nešto drugo, ali i da nadležni ovo sve promatraju kao kolektivni slučaj istrage, a ne kao izdvojene nesreće.

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.