privodjenje-osumnjicenog

Dana 30.9. i 1.10.2014.godine Službenici Sektora krim policije MUP-a SBŽ Travnik su uz pomoć Jedinice za podršku i policijskih stanica sa područja Srednjobosanske županije proveli operativnu akciju "Sigurnost 2". Akcija je usmjerena na otkrivanje i procesuiranje osoba osumnjičenih za krivična djela vezana za zloupotrebu opojnih droga i predstavlja nastavak akcije iz ožujka ove godine, kada su zaplijenjene značajne količine opojne droge i oprema za proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga.

Tijekom dvodnevne akcije, na osnovu pribavljenih naredbi općinskih sudova sa područja SBŽ, izvršeni su pretresi stana i drugih prostorija koje koriste osam osoba osumnjičenih za izvršenje predmetnih krivičnih djela. Pretresi su izvršeni u Kreševu, Kiseljaku, Busovači, Vitezu, Travniku, Bugojnu i Jajcu. Prilikom pretresa pronađeno je gotovo pola kilograma materije za koju se sumnja da se radi o marihuani, koja je bila zapakirana i pripremljena za prodaju. Pronađena je i manja količina bijelog praha za kojeg se pretpostavlja da je u pitanju opojna droga spid. U pojedinim pretresima pronađeno je i oružje i streljivo, a također je pronađena i određena količina novca, koja potječe od prodaje narkotičkih sredstava.

Operativna akcija provedena je na osnovu prikupljenih saznanja u proteklom periodu, a akcijom su obuhvaćene sljedeće osobe: B.M. rođen 1982. godine iz Kiseljaka, J.H. rođen 1980. godine iz Kreševa, S.P. rođena 1985. godine iz Busovače, M.T. rođen 1992. godine iz Viteza, I.L. rođen 1991. godine iz Travnika, J.Š. rođen 1976. godine i O.N. rođen 1973. godine, oba iz Bugojna, te D.B. rođen 1995. godine iz Jajca.

Zbog sumnje na iz vršenje krivičnih djela "Nedozvoljene proizvodnje i stavljanje u promet opojnih droga" iz člana 238. KZ FBiH ili krivičnog djela "Nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija" iz člana 371. KZ FBiH navedene osobe su lišene slobode i nad njim će biti provedena kriminalistička obrada, nakon čega će u dogovoru sa županijskim tužiteljstvom, neke od navedenih osoba biti predate njima na dalje postupanje.

Današnja aktivnost je samo jedna u nizu mjera u borbi protiv zloupotrebe opojnih droga na području našeg županije, gdje su u posljednjih nekoliko mjeseci zabilježeni zapaženi rezultati u pogledu zapljene opojne droge i procesuiranja većeg broja osoba.

(artinfo.ba/ap)

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST

 privodjenje-osumnjicenog

Dana 30.9. i 1.10.2014.godine Službenici Sektora krim policije MUP-a SBŽ Travnik su uz pomoć Jedinice za podršku i policijskih stanica sa područja Srednjobosanske županije proveli operativnu akciju "Sigurnost 2". Akcija je usmjerena na otkrivanje i procesuiranje osoba osumnjičenih za krivična djela vezana za zloupotrebu opojnih droga i predstavlja nastavak akcije iz ožujka ove godine, kada su zaplijenjene značajne količine opojne droge i oprema za proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga.

Tijekom dvodnevne akcije, na osnovu pribavljenih naredbi općinskih sudova sa područja SBŽ, izvršeni su pretresi stana i drugih prostorija koje koriste osam osoba osumnjičenih za izvršenje predmetnih krivičnih djela. Pretresi su izvršeni u Kreševu, Kiseljaku, Busovači, Vitezu, Travniku, Bugojnu i Jajcu. Prilikom pretresa pronađeno je gotovo pola kilograma materije za koju se sumnja da se radi o marihuani, koja je bila zapakirana i pripremljena za prodaju. Pronađena je i manja količina bijelog praha za kojeg se pretpostavlja da je u pitanju opojna droga spid. U pojedinim pretresima pronađeno je i oružje i streljivo, a također je pronađena i određena količina novca, koja potječe od prodaje narkotičkih sredstava.

Operativna akcija provedena je na osnovu prikupljenih saznanja u proteklom periodu, a akcijom su obuhvaćene sljedeće osobe: B.M. rođen 1982. godine iz Kiseljaka, J.H. rođen 1980. godine iz Kreševa, S.P. rođena 1985. godine iz Busovače, M.T. rođen 1992. godine iz Viteza, I.L. rođen 1991. godine iz Travnika, J.Š. rođen 1976. godine i O.N. rođen 1973. godine, oba iz Bugojna, te D.B. rođen 1995. godine iz Jajca.

Zbog sumnje na iz vršenje krivičnih djela "Nedozvoljene proizvodnje i stavljanje u promet opojnih droga" iz člana 238. KZ FBiH ili krivičnog djela "Nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija" iz člana 371. KZ FBiH navedene osobe su lišene slobode i nad njim će biti provedena kriminalistička obrada, nakon čega će u dogovoru sa županijskim tužiteljstvom, neke od navedenih osoba biti predate njima na dalje postupanje.

Današnja aktivnost je samo jedna u nizu mjera u borbi protiv zloupotrebe opojnih droga na području našeg županije, gdje su u posljednjih nekoliko mjeseci zabilježeni zapaženi rezultati u pogledu zapljene opojne droge i procesuiranja većeg broja osoba.

(artinfo.ba/ap)

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2023 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17