× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

delic krepo fojn

Federalni ministar u radnim posjetama svih pet ustanova socijalne zaštite iz nadležnosti ovog ministarstva.

Ovo je prva posjeta novoimenovanog ministra, koji je počevši svoj mandat posjetama ustanovama socijalne zaštite pokazao opredjeljenje, ali i smjer u kojim će ići programske politike ovog ministarstva u naredne četiri godine, priopćeno je iz Federalnog ministarstva rada i socijalne politike.

Tijekom posjete Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidne djece Pazarić, Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidnih lica - Drin, Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidnih osoba - Bakovići, Zavodu za vaspitanje muške djece i omladine Hum Sarajevo i Ustanovi iz djelokruga socijalne zaštite – Ljubuški, ministar Delić je s članovima uprave ovih ustanova razgovarao o aktuelnim pitanjima, ali i srednjeročnim i dugoročnim planovima, te programima rada ustanova. Svaka od pet ustanova, iako određena svojim specifičnostima, imaju, kako pojedinačne, tako i zajedničke izazove, u svakodnevnom poslovanju i brizi o štićenicima.

 

IMG_8663.jpg

Iako su u proteklom periodu učinjeni određeni pomaci kako bi se kvalitet smještaja i boravka štićenika ovih ustanova poboljšao, ustanove imaju niz prepreka koje treba prevladati kako bi usluga socijalne zaštite dostigla europski standard, ističu iz Ministarstva.

S tim u vezi, kako je istakao ministar Delić svim upravama ustanova, Ministarstvo će u tekućem razdoblju, posebnu pažnju i brigu posvetiti rješavanju svih detektiranih izazova, a koji podrazumijevaju usklađivanje rada ustanova sa postojećim zakonskim normativima u oblasti reguliranja mjera i standarda rada, te socijalne, zdravstvene i svih drugih vidova zaštite štićenika ustanova, ali i proširenja kapaciteta i usklađivanja prostora u kojem borave štićenici sa suvremenim standardima.

- Ustanove socijalne zaštite godinama su bile zanemarene i iako je riječ o najosjetljivijim članovima našeg društva, nažalost, nije bilo dovoljno brige da se to stanje mijenja. Posljednjih nekoliko godina, istina pod pritiscima javnosti, počelo se raditi na tome, i novim zakonom koji je nedavno stupio na snagu, reglirana je oblast socijalne zaštite kako nikad ranije nije bila regulirana. Mi ćemo podzakonskim aktima sve to dalje dodatno urediti, ali i spremiti novi Zakon o socijalnim uslugama koji će garantovati najbolje uslove života korisnicima naših usluga. Osim u dijelu institucionalne brige i rješavanja noramtiva, sigurno ćemo voditi računa da ove ustanove imaju i financijsku podršku za proširenje i uređenje smještajnih kapacitea, kao i za brigu o zdravstvenoj zaštiti, obrazovanju i socijalnoj inkluziji naših štićenika - izjavio je ministar Delić tijekom posjete.

 

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Agro centar
Ecos

delic krepo fojn

Federalni ministar u radnim posjetama svih pet ustanova socijalne zaštite iz nadležnosti ovog ministarstva.

Ovo je prva posjeta novoimenovanog ministra, koji je počevši svoj mandat posjetama ustanovama socijalne zaštite pokazao opredjeljenje, ali i smjer u kojim će ići programske politike ovog ministarstva u naredne četiri godine, priopćeno je iz Federalnog ministarstva rada i socijalne politike.

Tijekom posjete Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidne djece Pazarić, Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidnih lica - Drin, Zavodu za zbrinjavanje mentalno invalidnih osoba - Bakovići, Zavodu za vaspitanje muške djece i omladine Hum Sarajevo i Ustanovi iz djelokruga socijalne zaštite – Ljubuški, ministar Delić je s članovima uprave ovih ustanova razgovarao o aktuelnim pitanjima, ali i srednjeročnim i dugoročnim planovima, te programima rada ustanova. Svaka od pet ustanova, iako određena svojim specifičnostima, imaju, kako pojedinačne, tako i zajedničke izazove, u svakodnevnom poslovanju i brizi o štićenicima.

 

IMG_8663.jpg

Iako su u proteklom periodu učinjeni određeni pomaci kako bi se kvalitet smještaja i boravka štićenika ovih ustanova poboljšao, ustanove imaju niz prepreka koje treba prevladati kako bi usluga socijalne zaštite dostigla europski standard, ističu iz Ministarstva.

S tim u vezi, kako je istakao ministar Delić svim upravama ustanova, Ministarstvo će u tekućem razdoblju, posebnu pažnju i brigu posvetiti rješavanju svih detektiranih izazova, a koji podrazumijevaju usklađivanje rada ustanova sa postojećim zakonskim normativima u oblasti reguliranja mjera i standarda rada, te socijalne, zdravstvene i svih drugih vidova zaštite štićenika ustanova, ali i proširenja kapaciteta i usklađivanja prostora u kojem borave štićenici sa suvremenim standardima.

- Ustanove socijalne zaštite godinama su bile zanemarene i iako je riječ o najosjetljivijim članovima našeg društva, nažalost, nije bilo dovoljno brige da se to stanje mijenja. Posljednjih nekoliko godina, istina pod pritiscima javnosti, počelo se raditi na tome, i novim zakonom koji je nedavno stupio na snagu, reglirana je oblast socijalne zaštite kako nikad ranije nije bila regulirana. Mi ćemo podzakonskim aktima sve to dalje dodatno urediti, ali i spremiti novi Zakon o socijalnim uslugama koji će garantovati najbolje uslove života korisnicima naših usluga. Osim u dijelu institucionalne brige i rješavanja noramtiva, sigurno ćemo voditi računa da ove ustanove imaju i financijsku podršku za proširenje i uređenje smještajnih kapacitea, kao i za brigu o zdravstvenoj zaštiti, obrazovanju i socijalnoj inkluziji naših štićenika - izjavio je ministar Delić tijekom posjete.

 

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.