Udruga Filomena

trudnice zavrsno svi 21

      Jednomjesečna jesenja škola za trudnice koju je u Kiseljaku organizirala Udruga Filomena zatvorena je večeras prigodnim predavanjima stručnjaka, ginekologa, primanje, patronažne sestre i nutricioniste te podjelom nagrada sponzora polaznicama. Školu je pratilo 25 trudnica iz Kiseljaka, Kreševa, Fojnice i Busovače te njih još toliko on line. Polaznice kažu u pitanju je iznimno koristan projekt. „Ja sam rodom Kiseljačanka, udana sam u Busovaču. Čim sam vidjela objavu o školi, odmah sam se prijavila i bilo je super. Prekrasna druženja i iskustva, a i puno sam naučila. Ovo je zaista jedan izuzetan projekt, a posebno je koristan mladim majkama i svaka bi općina trebala imati ovakav projekt“, kaže Velida Ramić koju još dva mjeseca dijele od poroda.  

Kako se za porod najbolje pripremiti, kako se nositi  s promjenama u trudnoći, fizičkim ali i psihičkim, kako brinuti o djetetu na najbolji način. Sve su to pitanja koja sebi postavljaju trudnice, naročito u prvoj trudnoći. Mia Lukić Antić, psihologinja po struci i Maja Kraljević, fitnes trenerica i same su kao majke prolazile kroz trudnoću s mnoštvom pitanja od kojih su mnoga ostajala bez odgovora, naročito onog stručnog. Odlučile su stoga pokrenuti školu namijenjenu budućim majkama u kojoj bi polaznice dobile odgovore na sva pitanja od stručnjaka, liječnika i sestara, nutricionista, psihologa. „Jesenja škola za trudnice nastala je spontano iz naše želje pomoći budućim majkama da na najbolji način iznesu trudnoću i pripreme se za porod, prenatalnim vježbama ali i na druge načine, uz pomoć stručnjaka. Vjerujem da ćemo imati ovakvih projekata još“, kazala je Kraljević koja je i predsjednica Skupštine udruženja Filomena.

Predsjednica Udruge Mia Lukić Antić s ponosom naglašava da je jesenja škola za trudnice prvi ovakav projekt u Srednjobosanskoj županiji. „Prva smo i jedina škola za trudnice u našoj županiji i ja sam kao dio tima koji je realizirao ovaj projekt koji je nastao spontano, iz želje pružiti podršku trudnicama  zaista ponosna. Zahvalna sam svima koji su nam pomogli i prepoznali ga, počevši od naših mnogobrojnih sponzora“, kazala je zatvarajući jesenju školu za trudnice Mia Lukić Antić, predsjednica Udruge Filomena.

 

IMG_0415.jpg

Na svečanosti zatvaranja škole okupljenima se kratko obratila i Mirjana Medić, ravnateljica Srednje škole „Ivan Goran Kovačić“. U izložbenom paviljonu škole održana su stručna predavanja te svečanost zatvaranja na kojoj je poruku budućim majkama uputio i načelnik Kiseljaka Mladen Mišurić Ramljak.

„Vi ste život, budućnost, posebno u vremenu stalnog pada nataliteta i sve manjeg broja rođene djece“, istaknuo je načelnik Kiseljaka te podsjetio da ova lokalna zajednica sukladno mogućnostima pomaže godinama u opremanju svakog novorođenčeta. „Nas ne zanima je li majka zaposlena ili nije, svako dijete ima iste potrebe i može računati na pomoć u opremanju za koju je dovoljno samo priložiti dokaz da majka živi na području općine Kiseljak. Mislim da ni u i zakonima koji se donose u ovoj oblasti ne bi smjelo biti nikakve diskriminacije, sve bi majke trebale dobiti podršku društva koja uključuje i primjerenu novčanu naknadu“, poručio je Mišurić Ramljak.

Za iskustva i pomoć koju su dobile tijekom jesenje škole, polaznice su organizatorima zahvalile malim iznenađenjem, tortom i cvijećem.

 • IMG_0398
 • IMG_0399
 • IMG_0401
 • IMG_0402
 • IMG_0403
 • IMG_0404
 • IMG_0405
 • IMG_0406
 • IMG_0410
 • IMG_0411
 • IMG_0413
 • IMG_0415
 • IMG_0416
 • IMG_0417
 • IMG_0422
 • IMG_0423
 • IMG_0428
 • IMG_0432
 • IMG_0445
 • IMG_0451

Artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Udruga Filomena

trudnice zavrsno svi 21

      Jednomjesečna jesenja škola za trudnice koju je u Kiseljaku organizirala Udruga Filomena zatvorena je večeras prigodnim predavanjima stručnjaka, ginekologa, primanje, patronažne sestre i nutricioniste te podjelom nagrada sponzora polaznicama. Školu je pratilo 25 trudnica iz Kiseljaka, Kreševa, Fojnice i Busovače te njih još toliko on line. Polaznice kažu u pitanju je iznimno koristan projekt. „Ja sam rodom Kiseljačanka, udana sam u Busovaču. Čim sam vidjela objavu o školi, odmah sam se prijavila i bilo je super. Prekrasna druženja i iskustva, a i puno sam naučila. Ovo je zaista jedan izuzetan projekt, a posebno je koristan mladim majkama i svaka bi općina trebala imati ovakav projekt“, kaže Velida Ramić koju još dva mjeseca dijele od poroda.  

Kako se za porod najbolje pripremiti, kako se nositi  s promjenama u trudnoći, fizičkim ali i psihičkim, kako brinuti o djetetu na najbolji način. Sve su to pitanja koja sebi postavljaju trudnice, naročito u prvoj trudnoći. Mia Lukić Antić, psihologinja po struci i Maja Kraljević, fitnes trenerica i same su kao majke prolazile kroz trudnoću s mnoštvom pitanja od kojih su mnoga ostajala bez odgovora, naročito onog stručnog. Odlučile su stoga pokrenuti školu namijenjenu budućim majkama u kojoj bi polaznice dobile odgovore na sva pitanja od stručnjaka, liječnika i sestara, nutricionista, psihologa. „Jesenja škola za trudnice nastala je spontano iz naše želje pomoći budućim majkama da na najbolji način iznesu trudnoću i pripreme se za porod, prenatalnim vježbama ali i na druge načine, uz pomoć stručnjaka. Vjerujem da ćemo imati ovakvih projekata još“, kazala je Kraljević koja je i predsjednica Skupštine udruženja Filomena.

Predsjednica Udruge Mia Lukić Antić s ponosom naglašava da je jesenja škola za trudnice prvi ovakav projekt u Srednjobosanskoj županiji. „Prva smo i jedina škola za trudnice u našoj županiji i ja sam kao dio tima koji je realizirao ovaj projekt koji je nastao spontano, iz želje pružiti podršku trudnicama  zaista ponosna. Zahvalna sam svima koji su nam pomogli i prepoznali ga, počevši od naših mnogobrojnih sponzora“, kazala je zatvarajući jesenju školu za trudnice Mia Lukić Antić, predsjednica Udruge Filomena.

 

IMG_0415.jpg

Na svečanosti zatvaranja škole okupljenima se kratko obratila i Mirjana Medić, ravnateljica Srednje škole „Ivan Goran Kovačić“. U izložbenom paviljonu škole održana su stručna predavanja te svečanost zatvaranja na kojoj je poruku budućim majkama uputio i načelnik Kiseljaka Mladen Mišurić Ramljak.

„Vi ste život, budućnost, posebno u vremenu stalnog pada nataliteta i sve manjeg broja rođene djece“, istaknuo je načelnik Kiseljaka te podsjetio da ova lokalna zajednica sukladno mogućnostima pomaže godinama u opremanju svakog novorođenčeta. „Nas ne zanima je li majka zaposlena ili nije, svako dijete ima iste potrebe i može računati na pomoć u opremanju za koju je dovoljno samo priložiti dokaz da majka živi na području općine Kiseljak. Mislim da ni u i zakonima koji se donose u ovoj oblasti ne bi smjelo biti nikakve diskriminacije, sve bi majke trebale dobiti podršku društva koja uključuje i primjerenu novčanu naknadu“, poručio je Mišurić Ramljak.

Za iskustva i pomoć koju su dobile tijekom jesenje škole, polaznice su organizatorima zahvalile malim iznenađenjem, tortom i cvijećem.

 • IMG_0398
 • IMG_0399
 • IMG_0401
 • IMG_0402
 • IMG_0403
 • IMG_0404
 • IMG_0405
 • IMG_0406
 • IMG_0410
 • IMG_0411
 • IMG_0413
 • IMG_0415
 • IMG_0416
 • IMG_0417
 • IMG_0422
 • IMG_0423
 • IMG_0428
 • IMG_0432
 • IMG_0445
 • IMG_0451

Artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17