× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Dobiva odštetu

presuda-cekic.jpg

 Sedmerostruki svjetski prvak u formuli 1, Britanac Lewis Hamilton pozdravio je odluku brazilskog suda o kažnjavanju legendarnog vozača formule 1 Nelsona Piqueta zbog rasističkih i homofobnih komentara protiv Hamiltona.

Bivši trostruki svjetski prvak u formuli 1 Brazilac Nelson Piquet (70) mora platiti 950.000 dolara odštete zbog rasističkih i homofobnih komentara protiv vozača Mercedesa Lewisa Hamiltona. Piquet je kažnjen nakon što je u intervjuu u studenom 2021. upotrijebio rasnu uvredu govoreći o sedmerostrukom svjetskom prvaku, komentirajući Hamiltonovu nesreću na Velikoj nagradi Velike Britanije s Maxom Verstappenom.

"Mislim da ljudima koji su puni mržnje ne treba davati prostor da se izraze", izjavio je Hamilton uoči nedjeljne Velike nagradu Australije.

"Želio bi se zahvaliti brazilskoj vladi što je pokazala da se takve riječi ne mogu tolerirati. Rasizam i homofobija su neprihvatljivi i nemaju mjesto u našem društvu i sretan sam što je to sud potvrdio," dodao je Hamilton.

Tužbu protiv bivšeg trostrukog svjetskog prvaka formule 1 podigle su četiri skupine za ljudska prava, uključujući brazilski Nacionalni LGBT+ savez, prenosi Hina.

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Ecos
  • Dobiva odštetu

presuda-cekic.jpg

 Sedmerostruki svjetski prvak u formuli 1, Britanac Lewis Hamilton pozdravio je odluku brazilskog suda o kažnjavanju legendarnog vozača formule 1 Nelsona Piqueta zbog rasističkih i homofobnih komentara protiv Hamiltona.

Bivši trostruki svjetski prvak u formuli 1 Brazilac Nelson Piquet (70) mora platiti 950.000 dolara odštete zbog rasističkih i homofobnih komentara protiv vozača Mercedesa Lewisa Hamiltona. Piquet je kažnjen nakon što je u intervjuu u studenom 2021. upotrijebio rasnu uvredu govoreći o sedmerostrukom svjetskom prvaku, komentirajući Hamiltonovu nesreću na Velikoj nagradi Velike Britanije s Maxom Verstappenom.

"Mislim da ljudima koji su puni mržnje ne treba davati prostor da se izraze", izjavio je Hamilton uoči nedjeljne Velike nagradu Australije.

"Želio bi se zahvaliti brazilskoj vladi što je pokazala da se takve riječi ne mogu tolerirati. Rasizam i homofobija su neprihvatljivi i nemaju mjesto u našem društvu i sretan sam što je to sud potvrdio," dodao je Hamilton.

Tužbu protiv bivšeg trostrukog svjetskog prvaka formule 1 podigle su četiri skupine za ljudska prava, uključujući brazilski Nacionalni LGBT+ savez, prenosi Hina.

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.