• Bh predstavnica

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 15. mjesto u alpskoj kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u Courchevel Meribelu.

Muzaferija je nakon prve vožnje superveleslaloma zauzimala 24. mjesto, ali je u drugoj vožnji slaloma popravila plasman, najviše zahvaljujuću odustajanju nekoliko skijašica.

Italijanka Federice Brignone, koja je bila najbolja nakon superveleslaloma na kraju je došla do zlatne medalje. Srebro je osvojila Švicarka Wendy Holdener, a bronzu Austrijanka Ricarda Haaser.

Elvedina Muzaferija će u nastavku prvenstva nastupiti u još dvije trke, superveleslalomu 8. i spustu 11. veljače.