• POBJEDA NAD FRANCUZIMA

Rukometaši Danske postali su treći put zaredom prvaci svijeta nakon što su u finalu Svjetskog prvenstva u Stockholmu nadigrali Francusku 34:29 (16:15).

Danska je odlično otvorili susret i već nakon nekoliko minuta igre otišla na plus četiri (6:2).

Francuska je u drugom dijelu prvog poluvremena povezala redove i do odlaska na odmor uspjela se primaknuti na samo gol zaostatka (16:15).

U nastavku francuski rukometaši držali su priključak do 50. minute, a onda Danci ponovno odlaze na plus četiri i rješavaju utakmicu.

Dance su do trećeg uzastopnog naslova svjetskog prvaka, što nikome prije nije pošlo za rukom, predvodili Rasmus Lauge Schmidt s 10 i Simon Bogetoft Pytlick s 9 golova.

Kod Francuza prvi strijelac bio je Nedim Remili sa 6 pogodaka.