• Na Maksmiru

FOTO : Hajduk.hr

U zanimljivom susretu 34.kola Prve HNL Hajduk je na Maksimiru savladao Dinama 2-3.Utakmica nije imala veliki rezultatski značaj ni za jednu momčad, no pobjeda u derbiju je uvijek dobrodošla.

Dinamo je poveo u 13.minuti. Ubačačaj Kadziora Juranović je spustio Ivanušecu, koji nije imao problema matirati Posaveca. U 22. minuti, nakon intervencije VAR-a, dosuđen je kazneni udarac za Hajduk. Ademi je igrao rukom u šesnaestercu. Caktaš je poslao Livakovića u jednu stranu, a loptu pored gola.

Bili su do izjednačenja došli u 31.minuti. Eduok je proslijedio loptu do mladog Čuića, koji sjajno pogađa za 1-1.

U nadoknadi prvog dijela kod domaćina Gojak dobiva drugi žuti karton. Bosanskohercegovačkog reprezentativca s tribina su pratili skauti brojnih klubova, no neće ju pamtiti po dobrom.

Uvođenjem Oršića Dinamo je dobio na svježini i brzini. Upravo je Oršić u 61.minuti ponovo doveo Modre u vodstvo nakon lijepe akcije.

U 81.minuti Hajduk je ponovno poravnao. Lijepa akcija, Caktaš prebacuje glavom na drugu stranu, gdje mladi Čuić samo zakucava loptu u mrežu.U 86.minuti potpuni preokret. Jedan oštar ubačaj s desne strane Tehophille-Catherine skreće u vlastitu mrežu. Do kraja je Dinamo pokušao pritisnuti, no Hajduk je imao par šansi za dokrajčiti protivnika.

Susret nije promijenio ništa na tablici, Dinamo je prvi, Hajduk peti.