Još jedan favorit otpao

FOTO :Tessier

I rukometna reprezentacija Danske oprostila se od nastupa na ovogodišnjem EURU. Danci su očekivali pobjedu Islanda protiv Mađarske, ali to se nije dogodilo.

Islanđani su sjajno otvorili susret. U jednom trenutku imali su i pet pogodaka prednosti. Vodio je Island 12-7, a Mađari su uspjeli s dva vezana pogotka smanjiti na 12-9. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Island je zabio i prvi pogodak u drugom dijelu. No, Mađari su čuvali svog najboljeg igrača Zsolta Balogha za drugi dio. Balogh je počeo razigravati, a sjajno je surađivao s Banhidijem. Mikler je obranio dosta lopti, i susret je preokrenut. Ključna je bila serija Mađara 5-0 kod rezultata 17-16 za Island.

Na kraju su Islanđanima zadrhtale ruke, nije više bilo rješenja.Mađarska je slavila 18-24, a favorizirani Island postigao je samo 6 golova u drugom dijelu.

Banhidi je bio najbolji kod pobjednika sa 8 pogodaka.

To je automatski značilo da su i Danci ispali. Danska je odigrala tek revijalnu utakmicu s Rusijom. Nakon što su gubili 15-12 na poluvremenu, u drugom su se ipak uozbiljili i naposljetku slavili 28-31. Nije dozvolio aktualni svjetski i olimpijski prvak da ode kući bez ijedne pobjede.