Nogometaši Dinama plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka! Nisu zagrebački Modri odigrali sjajnu utakmicu, ali na kraju je presudio sjajan pogodak Gojaka, koji je utišao stadion i odveo Dinamo ponovo u najelitnije klupsko natjecanje.

Domaći su silovito otvorili susret, već u desetoj minuti imali veliku prigodu, a u 12. su uspjeli povesti. Dinamo je djelovao kao grogirani boksač.Pred kraj prvog dijela Rosenborg je bio blizu 2-0.Vegar Eggen Hedenstad je iz slobodnjaka pogodio vratnicu.

U 72.minuti sve dvojbe oko prolaska riješio je Gojak. Sjajno je opalio izdaleka i pogodio rašlje. Bio je to ključ ulaska u Ligu prvaka.

Ulazak će sam po sebi odmah donijeti 15,25 milijuna eura. Dinamu će na račun "sjesti" i novac od pretkola, jer su Modri do grupe morali proći tri pretkola. Tu su još brojni bonusi, sponzori, reklame, a nagrađuje se i svaki pozitivan rezultat. Svaki klub u HNL-u uprihodit će po pola milijuna kuna.

Ovo bi trebalo značiti da će i Dani Olmo ostati u plavom dresu.