Napomena

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Turska: Odličan nastup taekwondo reprezentacije BiH

taekwondo 1

Bh natjecatelji vratili se sa 19. Balkanskog prvenstva s šest zlatnih, isto toliko srebrnih te 12 brončanih medalja

Taekwondo reprezentacija BiH proteklog je vikenda nastupila na 19. Balkanskom prvenstvu koje se odžalo u turskom gradu Ediren, a okupilo je najbolje taekwondo borce iz 8 zemalja. Za Taekwondo reprezentaciju BiH nastupilo je 56 natjecatelja u svim dobnim skupinama. Osvojivši 6 zlatnih medalja, isti broj srebrnih te 12 brončanih medalja ostvarili su odlučne rezultate.

Zlatne medalje osvojili su: Arman Dubravac, Adna Borić, Emir Kaljanac, Emina Ortaš, Sadmir Habibović, Lamija Durmić. Srebrene medalje osvojili su: Samir Selimović, Dalila Ramić, Milica Karanović, Anesa Pulo, Mija Ukropina, Velid Pidro. Brončane medalje oavojili su: Alen Ćukurija,Amar Hadžagić, Nenad Mitrović, Hana Bulbušić, Nedžad Husić, Dina Ćukurija, Mahmud Ahmad, Dua Ahmad, Žiko Simeunović, Amar Hujić, Indira Fazlić, Ivana Šarenac. U ukupnom plasmanu Taekwondo reprezentacija BiH zauzela 4.mjesto.

"Natjecatelji taekwondo reprezentacije Bosne i Hercegovine ostvarili su odlične rezultate na ovom Balkanskom prvenstvu osvojivši 24 medalje. Ovo je samo pokazatelj da taekwondo klubovi u BiH rade kvalitetno sa svojim najecateljima usprkos problemima koje i imaju u svojim sredinama, a to su prvenstveno financije. Nakon zlata s Europskog kadetskog prvenstva te bronce s Europskog junirskog prvenstva još smo jednom pokazali da taekwondo polako postaje jedan od naših najtrofejnijih sportova", poručili su iz Taekwondo saveza Bosne i Hercegovine.