× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Video

matic_pogled.jpg

 

FENA Duško Pucar, Foto: Duško Pucar

Nakon višegodišnje procedure nabave, pacijentima u Kantonu Središnja Bosna kroz mjesec dana na raspolaganju bi trebala biti dva uređaja za magnetnu rezonancu u bolnicama u Travniku i Novoj Biloj.

Kako je kazao resorni ministar Anto Matić, uređaji su instalirani u bolnicama, a trenutno je u tijeku obuka zaposlenika.

- Trenutno smo u fazi obuke osoblja. Ona traje najduže mjesec dana, a trebamo još ishoditi dozvolu od federalnog Ministarstva zdravstva za korištenje tih uređaja. Bolnice su trebale danas, najkasnije sutra, poslati zahtjev prema federalnom ministarstvu, nakon čega će povjerenstvo izaći na teren i dati suglasnost za korištenje tih uređaja - rekao je Matić.

Na sjednici Vlade, kazao je premijer KSB-a Tahir Lendo, danas je usvojena odluka o plaćanju uređaja, a sredstva će biti transferirana bolnicama.

- Mogu izraziti veliko zadovoljstvo da smo konačno završili tu proceduru. Nakon završenog treninga osoblja pacijenti će moći koristiti uređaje. Vlada neće tu stati, kad je zdravstveni sektor u pitanju, ulagat ćemo u opremu, ljudstvo, specijalizacije, čime odmah  pojačamo i standard usluge pacijentima - rekao je Lendo.

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • Video

matic_pogled.jpg

 

FENA Duško Pucar, Foto: Duško Pucar

Nakon višegodišnje procedure nabave, pacijentima u Kantonu Središnja Bosna kroz mjesec dana na raspolaganju bi trebala biti dva uređaja za magnetnu rezonancu u bolnicama u Travniku i Novoj Biloj.

Kako je kazao resorni ministar Anto Matić, uređaji su instalirani u bolnicama, a trenutno je u tijeku obuka zaposlenika.

- Trenutno smo u fazi obuke osoblja. Ona traje najduže mjesec dana, a trebamo još ishoditi dozvolu od federalnog Ministarstva zdravstva za korištenje tih uređaja. Bolnice su trebale danas, najkasnije sutra, poslati zahtjev prema federalnom ministarstvu, nakon čega će povjerenstvo izaći na teren i dati suglasnost za korištenje tih uređaja - rekao je Matić.

Na sjednici Vlade, kazao je premijer KSB-a Tahir Lendo, danas je usvojena odluka o plaćanju uređaja, a sredstva će biti transferirana bolnicama.

- Mogu izraziti veliko zadovoljstvo da smo konačno završili tu proceduru. Nakon završenog treninga osoblja pacijenti će moći koristiti uređaje. Vlada neće tu stati, kad je zdravstveni sektor u pitanju, ulagat ćemo u opremu, ljudstvo, specijalizacije, čime odmah  pojačamo i standard usluge pacijentima - rekao je Lendo.

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum