× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Zgrada HKD Napredak

hdzkres-napredakakaka.jpg

Sinoć je u zgradi Napretka u Kreševu održana Izborna skupština Općinskog odbora Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine Kreševo.
Skupštini se odazvao veliki broj članova, pa je tako Napretkov dom ispunilo gotovo dvjesto ljudi, koji su kasnije izabrali novi Odbor.
Njima su se obratili Radoje Vidović, zastupnik u Saboru Republike Hrvatske, predsjednik Županijskog i Općinskog odbora HDZ-a BIH, te Renato Pejak, načelnik općine Kreševo,priopćeno je iz HDZ-a BiH Središnja Bosna.
 
''Prije četiri godine smo birali članove Općinskog odbora HDZ-a BiH Kreševo, a od tad se mnogo od očekivanog dogodilo drukčije. Prije četiri godine nismo mogli ni zamisliti kakvi se događaji mogu dogoditi u svijetu, a dogodili su se. U svim globalnim problemima, koji su pogodili i nas, smo bili oslonjeni jedni na druge i adekvatno smo odgovorili i odgovaramo na probleme.
 
Pomogli smo koliko smo mogli jedni drugima i u koroni i u potresu u Hrvatskoj i u velikom sukobu u Europi. Prije četiri godine nismo ni znali što je epidemija,a kasnije smo se morali nositi s tim. Bili smo prinuđeni brzo djelovati, i jesmo. Zatim se dogodio veliki sukob na tlu Europe. Iako nam se to čini kao nešto daleko, to itekako utječe na naš svakodnevni život kroz porast cijena i inflaciju. U takvom okruženju je naš odbor radio dobro. Redovito je obavljao svoje zadatke. Sve nas to mora uozbiljiti i moramo se držati zajedno i oslanjati se na svoje ljude. Da smo to dobro radili pokazuju i izbori koji su iza nas. Na izborima za europski parlament je iz Kreševa otišlo 500 glasova, a koliko je to važno govori i podatak da je s razlikom od petstotinjak glasova Željana Zovko izabrana u Europski parlament. Njezinim izborom u Europski parlament se čuje i glas Hrvata iz Bosne i Hercegovine.
Imali smo izbore za Sabor Republike Hrvatske gdje sam ja ušao u sabor kao prvi čovjek iz Središnje Bosne i na toj podršci vam još jednom zahvaljujem. Imati svog čovjeka u Saboru Republike Hrvatske je bitno jer smo povećali ulaganja Hrvatske u Bosnu i Hercegovinu, a tako i Kreševu, koja svi vi itekako vidite i osjetite.
 
Imali smo izbore za načelnika i vijeće gdje smo ostvarili fantastičan rezultat. Ostvarili smo uvjerljivu pobjedu i za načelnika i za vijeće. I to je naravno važno jer lakše možemo raditi na implementaciji svih onih projekata koji su od važnosti za sve stanovnike. Poslije smo imali opće izbore. Tu smo odradili maksimum i ponovno ostvarili vrhunski rezultat. Taj nam je rezultat pomogao da formiramo vlast u Bosni i Hercegovini. Mi sada imamo zamjenika Ministra sigurnosti Ivicu Bošnjaka, ministra unutarnjih poslova ŽSB Feliksa Vidovića. Naša susjeda iz Kiseljaka gospođa Lidija Bradara je predsjednica Federacije BiH i imamo mnogo drugih pozicija koji su od važnosti za razvoj Kreševa.
 
Svi ovi rezultati, sva vaša podrška su velika odgovornost za nas jer moramo biti dosljedni i ispuniti vaše povjerenje.
Često zaboravimo na neke projekte i lako se naviknemo na njih. Prije četiri godine smo bili u prvoj fazi rekonstrukcije Dere, a sada nastavljamo s rekonstrukcijom regionalnog puta Kreševo - Kiseljak. Završili smo Muzej koji nam svima služi na ponos i čast. Puno smo uložili u Dječji vrtić i on je uvjerljivo najbolji u našoj županiji. 80 posto naše djece iz Kreševa pohađa vrtić, a to je iznad prosjeka Europe.
Ulaže se u Dom zdravlja. Završava se zgrada Policijske stanice. Ulažemo u Srednju i Osnovnu školu. Ulagat ćemo u naše Komunalno poduzeće. Otvorene su značajne firme u privatnom sektoru i sve su to dobri pokazatelji. Samo 2 posto nas čini stanovništvo u našoj Županiji, a s 15 posto sudjelujemo u gospodarstvu Županije. Ipak, ono što nas najviše muči jeste odlazak stanovništva. To nam jeste i mora biti prioritet, te će o tom ovisiti budućnost Kreševa. Na tom polju već godinama intenzivno radimo i prvaci smo socijalnih mjera u Bosni i Hercegovini ali ipak smo svjedoci da se migracije našeg stanovništva ipak događaju. S nadom da će se mladost i život vratiti u Kreševo vam se zahvaljujem na povjerenju i punim srcem vam se zahvaljujem na dolasku u ovolikom broju.'' - rekao je Radoje Vidović.
357514626_769580741835283_3540260584649734605_n.jpg
 
''Hvala vam na ovolikom odazivu. Imam osjećaj da samo o projektima pričam, ali i mislim da to i treba jer s gotovo socijalnim proračunom radimo uistinu velike stvari.
 
U kratkim crtama ću reći što smo kao tim i ekipa radili. A radili jesmo. U Županiji, Federaciji, Državi smo imali i imamo svoje predstavnike, a to je nama na lokalnoj razini jako bitno. Za to se mogu zahvaliti vama jer konstantno podržavate i izlazite na izbore. To nam itekako daje vjetar u leđa. Cesta bi s nogostupima trebala ići od Tomića do Troske. Međunarodni tender će biti raspisan u srpnju od Tomića do Komara kao prva faza rekonstrukcije. Mi tu nismo prije mogli reagirati jer je nadležnost Županijske Direkcije za puteve. Sada se napokon čuo naš glas i nadam se skoroj rekonstrukciji te ceste. Kada taj tender bude raspisan nastavljamo s druge dvije dionice. Vjerujem da će biti dovoljno sredstava.
 
Rekonstruira se kanalizacija i cesta u Vrancima, završavamo utopljavanje Dječjeg vrtića, završili smo drugu fazu puta prema Pirinu, proširujemo Dom zdravlja, gradi se Poslovni inkubator, uskoro se radi rekonstrukcija kanalizacijske mreže u Stojčićima, rješavamo oborinske vode u Polju i još mnogo toga. Gradi se stambena zgrada u Stojčićima sa svim popratnim sadržajem. Naši ljudi vani su jako dobro upućeni u to što se događa u Kreševu, a posebno me raduje što nisu digli ruke i sidra od Kreševa. Mi smo 2012. godine bili preko pola milijuna konvertibilnih maraka u deficitu, a 2022. smo u suficitu od 425.000,00 KM. To možda nekima i smeta pa na sve načine pokušavaju baciti ljagu na naš radi. Ali mi s rečenim projektima i suficitom koji imamo se ponosimo i nećemo dozvoliti da naš rad bude prikazan ikako drukčije nego kao pozitivan primjer u okruženju.
 
Iznimno sam sretan i zbog privatnih ulaganja. Naše prednosti danas su blizina Sarajeva, blizina tržišta, autoput i to je investitorima vrlo jasno. Došli smo u poziciju gdje biramo investitore koji nude dostojnu plaću i ispunjavaju radne obveze. Ne preostaje mi ništa više nego da vam se zahvalim na podršci koju dajete, te se nadam da ćemo u novom Odboru raditi za zajednicu kao što smo i do sada.'' - zaključio je Renato Pejak.
 
U novi saziv Općinskog odbora OO HDZ BiH Kreševo izabrani su:
1. Radoje Vidović
2. Renato Pejak
3. Feliks Vidović
4. Nikica Tomić
5. Zdravko Franjčević
6. Antonela Stanić
7. Vedran Drmać
8. Josip Šakić
9. Branko Ivičević
10. Tanja Bradara
11. Filip Buljan
12. Ivo Lukić
13. Boris Tadić
14. Katarina Drmać
15. Stjepan Kvesić
 
U novi saziv Nadzornog odbora OO HDZ BIH Kreševo izabrani su:
1. Kristina Đerek
2. Jozo Marić
3. Vlado Lukić
4. Josip Miletić
357676737_769580745168616_5673380178263978038_n.jpg
 
artinfo.ba
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Sky cola
Ecos
  • Zgrada HKD Napredak

hdzkres-napredakakaka.jpg

Sinoć je u zgradi Napretka u Kreševu održana Izborna skupština Općinskog odbora Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine Kreševo.
Skupštini se odazvao veliki broj članova, pa je tako Napretkov dom ispunilo gotovo dvjesto ljudi, koji su kasnije izabrali novi Odbor.
Njima su se obratili Radoje Vidović, zastupnik u Saboru Republike Hrvatske, predsjednik Županijskog i Općinskog odbora HDZ-a BIH, te Renato Pejak, načelnik općine Kreševo,priopćeno je iz HDZ-a BiH Središnja Bosna.
 
''Prije četiri godine smo birali članove Općinskog odbora HDZ-a BiH Kreševo, a od tad se mnogo od očekivanog dogodilo drukčije. Prije četiri godine nismo mogli ni zamisliti kakvi se događaji mogu dogoditi u svijetu, a dogodili su se. U svim globalnim problemima, koji su pogodili i nas, smo bili oslonjeni jedni na druge i adekvatno smo odgovorili i odgovaramo na probleme.
 
Pomogli smo koliko smo mogli jedni drugima i u koroni i u potresu u Hrvatskoj i u velikom sukobu u Europi. Prije četiri godine nismo ni znali što je epidemija,a kasnije smo se morali nositi s tim. Bili smo prinuđeni brzo djelovati, i jesmo. Zatim se dogodio veliki sukob na tlu Europe. Iako nam se to čini kao nešto daleko, to itekako utječe na naš svakodnevni život kroz porast cijena i inflaciju. U takvom okruženju je naš odbor radio dobro. Redovito je obavljao svoje zadatke. Sve nas to mora uozbiljiti i moramo se držati zajedno i oslanjati se na svoje ljude. Da smo to dobro radili pokazuju i izbori koji su iza nas. Na izborima za europski parlament je iz Kreševa otišlo 500 glasova, a koliko je to važno govori i podatak da je s razlikom od petstotinjak glasova Željana Zovko izabrana u Europski parlament. Njezinim izborom u Europski parlament se čuje i glas Hrvata iz Bosne i Hercegovine.
Imali smo izbore za Sabor Republike Hrvatske gdje sam ja ušao u sabor kao prvi čovjek iz Središnje Bosne i na toj podršci vam još jednom zahvaljujem. Imati svog čovjeka u Saboru Republike Hrvatske je bitno jer smo povećali ulaganja Hrvatske u Bosnu i Hercegovinu, a tako i Kreševu, koja svi vi itekako vidite i osjetite.
 
Imali smo izbore za načelnika i vijeće gdje smo ostvarili fantastičan rezultat. Ostvarili smo uvjerljivu pobjedu i za načelnika i za vijeće. I to je naravno važno jer lakše možemo raditi na implementaciji svih onih projekata koji su od važnosti za sve stanovnike. Poslije smo imali opće izbore. Tu smo odradili maksimum i ponovno ostvarili vrhunski rezultat. Taj nam je rezultat pomogao da formiramo vlast u Bosni i Hercegovini. Mi sada imamo zamjenika Ministra sigurnosti Ivicu Bošnjaka, ministra unutarnjih poslova ŽSB Feliksa Vidovića. Naša susjeda iz Kiseljaka gospođa Lidija Bradara je predsjednica Federacije BiH i imamo mnogo drugih pozicija koji su od važnosti za razvoj Kreševa.
 
Svi ovi rezultati, sva vaša podrška su velika odgovornost za nas jer moramo biti dosljedni i ispuniti vaše povjerenje.
Često zaboravimo na neke projekte i lako se naviknemo na njih. Prije četiri godine smo bili u prvoj fazi rekonstrukcije Dere, a sada nastavljamo s rekonstrukcijom regionalnog puta Kreševo - Kiseljak. Završili smo Muzej koji nam svima služi na ponos i čast. Puno smo uložili u Dječji vrtić i on je uvjerljivo najbolji u našoj županiji. 80 posto naše djece iz Kreševa pohađa vrtić, a to je iznad prosjeka Europe.
Ulaže se u Dom zdravlja. Završava se zgrada Policijske stanice. Ulažemo u Srednju i Osnovnu školu. Ulagat ćemo u naše Komunalno poduzeće. Otvorene su značajne firme u privatnom sektoru i sve su to dobri pokazatelji. Samo 2 posto nas čini stanovništvo u našoj Županiji, a s 15 posto sudjelujemo u gospodarstvu Županije. Ipak, ono što nas najviše muči jeste odlazak stanovništva. To nam jeste i mora biti prioritet, te će o tom ovisiti budućnost Kreševa. Na tom polju već godinama intenzivno radimo i prvaci smo socijalnih mjera u Bosni i Hercegovini ali ipak smo svjedoci da se migracije našeg stanovništva ipak događaju. S nadom da će se mladost i život vratiti u Kreševo vam se zahvaljujem na povjerenju i punim srcem vam se zahvaljujem na dolasku u ovolikom broju.'' - rekao je Radoje Vidović.
357514626_769580741835283_3540260584649734605_n.jpg
 
''Hvala vam na ovolikom odazivu. Imam osjećaj da samo o projektima pričam, ali i mislim da to i treba jer s gotovo socijalnim proračunom radimo uistinu velike stvari.
 
U kratkim crtama ću reći što smo kao tim i ekipa radili. A radili jesmo. U Županiji, Federaciji, Državi smo imali i imamo svoje predstavnike, a to je nama na lokalnoj razini jako bitno. Za to se mogu zahvaliti vama jer konstantno podržavate i izlazite na izbore. To nam itekako daje vjetar u leđa. Cesta bi s nogostupima trebala ići od Tomića do Troske. Međunarodni tender će biti raspisan u srpnju od Tomića do Komara kao prva faza rekonstrukcije. Mi tu nismo prije mogli reagirati jer je nadležnost Županijske Direkcije za puteve. Sada se napokon čuo naš glas i nadam se skoroj rekonstrukciji te ceste. Kada taj tender bude raspisan nastavljamo s druge dvije dionice. Vjerujem da će biti dovoljno sredstava.
 
Rekonstruira se kanalizacija i cesta u Vrancima, završavamo utopljavanje Dječjeg vrtića, završili smo drugu fazu puta prema Pirinu, proširujemo Dom zdravlja, gradi se Poslovni inkubator, uskoro se radi rekonstrukcija kanalizacijske mreže u Stojčićima, rješavamo oborinske vode u Polju i još mnogo toga. Gradi se stambena zgrada u Stojčićima sa svim popratnim sadržajem. Naši ljudi vani su jako dobro upućeni u to što se događa u Kreševu, a posebno me raduje što nisu digli ruke i sidra od Kreševa. Mi smo 2012. godine bili preko pola milijuna konvertibilnih maraka u deficitu, a 2022. smo u suficitu od 425.000,00 KM. To možda nekima i smeta pa na sve načine pokušavaju baciti ljagu na naš radi. Ali mi s rečenim projektima i suficitom koji imamo se ponosimo i nećemo dozvoliti da naš rad bude prikazan ikako drukčije nego kao pozitivan primjer u okruženju.
 
Iznimno sam sretan i zbog privatnih ulaganja. Naše prednosti danas su blizina Sarajeva, blizina tržišta, autoput i to je investitorima vrlo jasno. Došli smo u poziciju gdje biramo investitore koji nude dostojnu plaću i ispunjavaju radne obveze. Ne preostaje mi ništa više nego da vam se zahvalim na podršci koju dajete, te se nadam da ćemo u novom Odboru raditi za zajednicu kao što smo i do sada.'' - zaključio je Renato Pejak.
 
U novi saziv Općinskog odbora OO HDZ BiH Kreševo izabrani su:
1. Radoje Vidović
2. Renato Pejak
3. Feliks Vidović
4. Nikica Tomić
5. Zdravko Franjčević
6. Antonela Stanić
7. Vedran Drmać
8. Josip Šakić
9. Branko Ivičević
10. Tanja Bradara
11. Filip Buljan
12. Ivo Lukić
13. Boris Tadić
14. Katarina Drmać
15. Stjepan Kvesić
 
U novi saziv Nadzornog odbora OO HDZ BIH Kreševo izabrani su:
1. Kristina Đerek
2. Jozo Marić
3. Vlado Lukić
4. Josip Miletić
357676737_769580745168616_5673380178263978038_n.jpg
 
artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.