Glas kojeg je sveti Ilija Prorok prije skoro tri tisuće godina dizao protiv krivovjerja i nepravde, odnosno poruke koje je slao aktualne su i danas.
Glas kojeg je sveti Ilija Prorok prije skoro tri tisuće godina dizao protiv krivovjerja i nepravde, odnosno poruke koje je slao aktualne su i danas.
Naime, ljudi i danas sebi pronalaze božanstva, najčešće u novcu, moći, hedonizmu. „Sve su to lažna božanstva, mrtvi Bogovi. Samo je jedan Bog živih, Bog kojemu se klanjao i sveti Ilija. On svojim životom i dizanjem glasa protiv lažnih Bogova potvrđuje da je Božja riječ riječ za sva vremena. Nama vjernicima u župama čiji je sv. Ilija zaštitnik, proslava je prillika okupiti se zajedno sa svojim gostima i posvjedočiti vjeru u Boga. Ovaj nam je blagdan poticaj za obnovu vjere u jednog jedinog istinskog Boga“, kaže fra Vinko Ćuro, kiseljački župnik.
Vjernici župe Kiseljak za proslavu blagdana svojeg nebeskog zaštitnika pripremali su se misama trodnevnicama čija je iznimna posjećenost još jednom pokazala da univerzalne poruke Sv. Ilije Proroka i danas nalaze put do srca vjernika ne samo u ovoj župnoj zajednici. „Sveti Ilija zaštitnik je ne samo Kiseljaka već i cijele BiH. On nas uči da je živa crkva najvažnija. A to potvrđujemo i danas slaveći sa svojim gostima, u velikom broju, blagdan našeg zaštitnika“, kaže Tomislav Vujica, župljanin župe Kiseljak.
Misno slavlje pred župnom crkvom u Kiseljaku posvećenoj sv. Iliji Proroku, uz sudjelovanje brojnih svećenika, predvodio je fra Janko Ćuro, definitor Franjevačke provincije Bosne Srebrene. Usprkos vrućini na misi se okupilo mnoštvo vjernika iz Kiseljaka i okolnih župa, a na misu su bili i brojni hrvatski politički predstavnici iz središnje Bosne predvođeni Marnkom Čavarom, predsjednikom Federacije BiH, zatim Lidija Bradara, predsjedateljica Doma naroda Parlamenta F BiH, Josip Kvasina,predsjedatelj Sabora ŽSB kao i naravo načelnik Općine, Mladen Mišurić Ramljak.
ap|artinfo.ba